Про це, як пишуть російські ЗМІ, повідомив заступник глави Міністерства закордонних справ країни-терористки Сергій Рябков, повідомляє 24 Канал.

До теми Що таке ДСНО і чи випробує Путін ядерну зброю: для чого Росії нова фаза шантажу

Згодом у США підтвердили, що отримали повідомлення від Росії. У Держдепі наголосили, що Штати готові продовжувати конструктивну взаємодію з Росією. Мовиться про контроль над озброєннями. У США наголосили, що це було б відповідальним кроком.

Також Сполучені Штати готові до проведення нової зустрічі консультативної комісії в рамках ДСНО, згодні обговорити занепокоєння обох сторін,
– мовиться у повідомленні.

Як рішення про призупинення участі в ДСНО пояснили в Росії

Раніше російські ЗМІ повідомляли, у пояснювальній записці до закону про вихід з Договору зазначена причина такого рішення. Звісно, у всьому винні США.

Так, договір передбачає, що з метою забезпечення контролю за дотриманням положень ДСНО, кожна із сторін має право здійснювати інспекційну діяльність. Однак при цьому США буцімто "цілеспрямовано не виконують своїх зобов'язань за Договором у зазначеній сфері діяльності".

Також раніше Путін заявив, що це рішення "вимушене" та продиктоване необхідністю забезпечення безпеки Росії. За його словами ядерні країни продовжують розвивати свої озброєння та "розпалювати ескалацію українського конфлікту", а також використовували ДСНО, щоб спробувати завдати Росії стратегічної поразки. Тому він не може уявити, щоб американські військові проводили інспекції та "шастали" на російських ядерних об'єктах.

Тож Путін зазначив, що перш ніж повернутися до обговорення, у Росії "повинні для себе зрозуміти, на що все-таки претендують такі країни, як Франція та Великобританія", і як в країні-агресорці враховуватимуть їх стратегічні арсенали, тобто сукупний ударний потенціал НАТО.

Зазначимо, що прессекретар Путіна Пєсков сказав, що Росія таки може повернутися до Договору. Однак за умови, що Захід дослуховуватиметься до "занепокоєнь Москви з питань безпеки". Зараз же, за його словами, у заявах західних лідерів можна почути лише "безкомпромісне засудження Росії та відсутність будь-якої готовності враховувати її стурбованість".

Що таке СНО-3 чи New START


Це останній договір про контроль над озброєннями між США та Росією. Документ підписали у Празі навесні 2010 року на 10-річний термін. 3 лютого 2021 року США продовжили дію New Start.

Угода передбачає, що кожна зі сторін скорочує свої запаси ядерних боєзарядів до 1550 одиниць, а також до 700 одиниць для розгорнутих носіїв: міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет підводних човнів і важких бомбардувальників.