У Російській Федерації триває тотальна мілітаризація всіх груп населення, повідомляє Наталія Лебідь у статті для сайту "24". Недарма у військовому параді на Червоній площі 9 травня взяла участь "окрема батальйонна "коробка" з юнаків та дівчат, що є членами військово-патріотичного руху РФ "Юнармія".

Видання "Голос Америки" зазначає, що форс-мажорне розростання цієї організації до масштабів радянського комсомолу можна розглядати як превентивний захід Кремля.

Дебютний вихід організації відбувається всього через кілька тижнів після антикорупційних протестів, що пройшли країною,
– нагадує "Голос Америки".

"Путін розпорядився щодо створення "військово-патріотичної" молодіжної організації в 2015 році. Налічуючи ще рік тому всього 100 членів, "Юнармія" розрослася до 30 000 осіб у віці від 11 до 18 років. За словами аналітиків, це черговий проект Кремля, завдання якого – заручитися підтримкою молодого покоління росіян (…) Путін перебуває біля керма майже 17 років і, як очікується, буде знову балотуватися в 2018 році без особливої реальної конкуренції. Однак російська влада, судячи з усього, не має наміру ризикувати. Участь так званої "Юнармії" в параді підкреслює, що Кремль все більше стурбований необхідністю культивувати підтримку серед молодого покоління росіян", – йдеться у статті.


Протягом останнього року кількість членів "Юнармії" збільшилася в рази. Враховуючи сучасну політику Росії, деякі паралелі напрошуються самі собою. Інфографіка durdom.in.ua

"Історія Росії йде по колу, зараз ми знову опинилися на батьківщині слонів, і ця батьківщина наполягає, що вся історія Росії священна, а жарти з нею погані. Опора, як і за часів Сталіна, робиться на військово-патріотичне виховання молоді. Одним з головних символів цього виховання стане семиметровий пам'ятник Михайлу Калашникову, творцеві легендарного автомата АК-47, "зброї добра", як стверджують його прихильники", – зазначає російський письменник Віктор Єрофєєв, якого цитує "Німецька хвиля", йдеться у статті.

Повну версію публікації читайте тут: Московський парад-2017: "путінюгенд" та війна за Арктику