Таку думку в коментарі 24 каналу висловив ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.
Читайте також: Прекрасно, – Зеленський про початок розведення військ у Золотому
Треба дискутувати не про те, що таке розведення військ і чи це потрібно. А про те – коли і за яких умов це проводити, як це відбуватиметься: як зайде ОБСЄ, яким чином контролюватиме ситуацію, що забезпечить подальшу безпеку, для чого це? І головне що далі?
– переконаний Павло Клімкін.
Ексчиновник відзначає: в багатьох українців є відчуття, що це відведення, а не розведення військ. Що, на його думку, є різними речами. Треба бути відвертими і сказати: яка ціна розведення і для чого ми її платимо, каже він.
Читайте також: Що передбачає розведення військ на Донбасі – карта
Що відбудеться в результаті нормандської зустрічі? Які можуть бути домовленості? Часові рамки виконання? Ми не знаємо, чи не призведе розведення до нових військових або диверсійних дій Росії. Військові кажуть, що наші позиції не покращилися,
– зауважує дипломат.
На переконання колишнього міністра, в цьому питанні краще ніяке рішення, ніж те, яке не підтримується суспільством, і потрібно шукати консенсус. Клімкін вважає, що Росія і Путін досягли певних успіхів у створенні відсутності спільного порядку денного в Україні, поляризації суспільства і підготували почву для подальшої дестабілізації.
Президент Зеленський не грає за правилами Росії, але іде за логікою її вимог щодо нормандського саміту. І це негативно сприймається суспільством, яке не розуміє, яким буде результат. Зокрема, каже він, якою буде далі стратегія щодо ОРДЛО, як дотягнути до нас цих людей, де половина жителів хочуть у Росію?
Читайте також: Розведення військ у Золотому: з’явилася реакція Кремля
В ОРДЛО має бути міжнародна адміністрація. Потрібно йти на компроміси, але не російські. Бо тоді Донбас буде колонією, потім Росія його об’єднає і Путін битиме по українському півдню. Голові питання з Росією: Україна і Крим. Донбас, з точки зору Росії, – це засіб, який для Кремля не має цінності,
– підкреслив Павло Клімкін.
Дивіться повний відеокоментар Павла Клімкіна:
Розведення сил на Донбасі:
- 30 червня у ОБСЄ повідомили, що як українські воїни, так і бойовики завершили розведення сил і засобів на узгодженій ділянці в Станиці Луганській. У результаті відбулися демонтаж передових фортифікаційних споруд і розмінування, також бойовики прибрали кілька бетонних блоків на ділянці розведення.
- 1 жовтня Президент України Зеленський розповів, що на зустрічі Тристоронньої контактної групи в Мінську сторони домовились про початок розведення військ у селі Петрівське на Донеччині та місті Золоте на Луганщині.
- Розведення сил і засобів мало б стартувати через 7 днів повної тиші на Донбасі. Проте цього досі не відбулось, оскільки проросійські бойовики не припиняють вести вогонь.
- Низка громадських активістів та учасників бойових дій виступили проти розведення військ, називаючи цей процес "капітуляцією перед Росією". В Україні десятки тисяч людей вийшли на акції протесту.
- На початку жовтня ветерани бойових дій на Донбасі прибули в місто Золоте з метою зупинити розведення військ і реалізацію формули Штайнмаєра. У Командуванні Об’єднаних сил заявили, що ці люди не мають жодного стосунку до українського силового блоку та перебувають у Золотому зі зброєю незаконно.
- До міста приїхав президент Зеленський і зустрівся з добровольцями АТО та активістами.
- 29 жовтня в штабі Об'єднаних сил заявили, що о 12:00 розпочалося розведення сил на другій ділянці поблизу Золотого Луганської області. Розведення відбувається дзеркально з обох сторін.
Якою може бути ситуація на Донбасі після розведення сил / Інфографіка 24 каналу