Процес розведення повинен відбуватися дзеркально (з обох сторін) на ділянці №2 у районі населеного пункту Золоте-4 Луганської області.
Читайте також: Розведення сил біля Золотого почалося, – штаб ООС
Як повідомили у штабі ООС, це стало можливим через дотримання режиму тиші протягом останнього тижня. Обстріл, про який повідомлялося напередодні, відбувся не в зоні розведення сил.
Відведення сил і засобів не послабить оборонні можливості українських підрозділів на визначеній ділянці, а влада ні в якому разі не залишить місцеве населення поза увагою, оскільки всі заходи проводяться з однією метою – безпека на зазначених ділянках розведення,
– наголосили у штабі.
На підтвердження початку розведення сил з обох боків було запущено сигнальні ракети.
Попередньо відомо, що нові позиції українських військових будуть там, де вони були в 2016 році, коли вперше відбулося розведення сил у згаданому районі.
Так, у так звану "сіру зону" можуть повністю потрапити: Широкине, Павлопіль, Піски, Опитне, Світлодарськ, Кримське, Луганське, Катеринівка та Гранітне. Частково демілітаризованими будуть, зокрема, Талаківка, Бердянське, Старогнатівка і Зайцеве (тобто лінія пройде прямо по них).
Заплановане розведення сил – 2 кілометри (по 1 км в обидва боки). Сама лінія розмежування на Донбасі має протяжність 410 кілометрів.
Як може виглядати ситуація на Донбасі після розведення / 24 канал
Варто зазначити, що розведення сил у Золотому і Петрівському – одна з умов для проведення саміту у нормандському форматі. Внаслідок розведення українські військові мали б відійти на відстань, яка дозволила б одразу повернутися назад у разі порушення домовленостей з боку проросійських бойовиків.
Важливо: Є попередня дата зустрічі у "нормандському форматі", – Пристайко
1 жовтня Володимир Зеленський оголосив про домовленість щодо розведення військ у районі Петрівського та Золотого. Заходи мали розпочатися 7 жовтня, однак цього не сталося – бойовики не дотрималися домовленості щодо припинення вогню. У Путіна ж традиційно звинуватили у зірванні розведення Україну.
15 жовтня заступник голови Офісу Президента Юрій Костюк заявив, що питання розведення сил у Золотому українська влада відклала. Причиною стала саме відсутність сталого припинення обстрілів з боку бойовиків.