У міністерстві природних ресурсів Росії вважають, що країна зможе врятувати людство від такого розвитку подій, адже вона має найбільші у світі запаси прісної води.

”У нас обсяг питної води обчислюється в кубічних кілометрах на душу населення. Ми впроваджуємо нові технології, особливо на великих підприємствах”, - каже голова Росспоживнагляду Геннадій Онищенко.

”Нам треба приваблювати бізнес у цю сферу, створювати кращі умови для його функціонування. Нам треба нарощувати експорт і продавати свою воду за кордон”, - каже міністр природних ресурсів і екології Росії Юрій Трутнєв.

Втім, як зазначають західні експерти, перед тим, як Росія стане експортувати воду, пройде немало часу, адже в країні інфраструктура залишає бажати кращого.

”Інфраструктура в Росії застаріла порівняно з західними стандартами, і треба вкласти багато коштів - як у питну воду, так і стічну”, - каже віце-президент компанії Degremont П'єр-Ів Пулікен.

Питання заробітку на воді спонукало російський уряд організувати саміт, який би допоміг визначити потенціал країни у цій сфері. Зустріч, яка відбулась минулого тижня, показала, що до російського ринку виявляють інтерес іноземні компанії, що спеціалізуються на очищенні води.