Про це із посиланням на джерела у розвідці США пише The Washington Times.
Читайте також: Психолог назвав популярний пропагандистський прийом Путіна
Спробами за допомогою пропаганди та дій хакерів вплинути на результат виборів у США Москва сформувала такий собі зразок "підривних дій XXI століття", який почали використовувати сумнівні компанії цифрових даних для і розробники піар-маніпуляцій, прокоментував для американської газети неназваний міжнародний експерт.
Протягом 2017-го тенденція поширення фейковий новин через соціальні мережі вийшла на міжнародний рівень, особливо в Африці, йдеться у статті.
Як приклад WP наводить Кенію, де після президентських виборів у серпні у соціальних мережах розповсюджувалася неправдива інформація про спалах насилля на вулицях країни.
Мова тут йде не про те, що якась велика зовнішня сила влаштовує маніпуляції, а про те, що місцеві політичні гравці наймають іноземні фірми, щоб вони засмічували соцмережі брехнею,
– висловилося одне із джерел видання.
Ще одна локальна махінація з фейковими новинами, яку "провернули" у вересні в Південній Африці, призвела до банкрутства потужну компанію Bell Pottinger, що спеціалізувалася на зв'язках із громадськістю, зауважують автори статті.
Читайте також: Захищати демократію від Путіна та його посіпак повинні всі американці, – Байден
Аби з'ясувати реальну мету інформаційних атак Росії на США під час передвиборчої кампанії минулого року, журналісти газети взяли інтерв'ю в колишніх та чинних дипломатів, законодавців і співробітників розвідслужб, які своєю більшістю запевнили, що Кремль не був зацікавлений у виграші Трампа чи програші Клінтон. Москва насправді прагнула спровокувати хаос в американській політичній і медіа-сферах, щоб змусити громадян США засумніватися в чесності демократичного процесу.
За словами колишнього постпреда Молдавії при ООН Володимира Лупана, який також став мішенню московських кампаній із дезінформації, багато пострадянських держав відреагували з недовірою на те, що Вашингтон міг стати жертвою маніпуляцій з боку Росії. "Ми сподіваємося, що це просто дрібна плутанина і що США зможуть виправити все, що сталося", – додав дипломат.
Однак на думку супротивників Америки стверджують, що "видимість того, що Росія якось вплинула на вибори, підкріплює уявлення про те, що США – це держава в стані занепаду", зазначають журналісти.
Я не знаю, чи ця конкретна версія допомогла Росії виглядати сильною, але це, безумовно, змусило США виглядати слабкими,
– сказав для The Washington Times професор Тегеранського університету Сеїд Мохаммад Маранді.
Читайте також: Російський хакер зізнався у роботі на ФСБ та у втручання у президентські вибори у США