Про це повідомляє агенція ТАСС з посиланням на заяву міністра природних ресурсів та екології Росії Дмитрія Кобилкіна.

Читайте також: Норвегія інвестує в альтернативну енергетику України значну суму

Ми ведемо переговори, але наразі термінів немає,
– сказав Кобилкін.

Російський міністр зазначив, що до кінця 2018 року планується візит до Норвегії з метою проведення переговорів з приводу "сірої зони".

Раніше підписання угоди планувалося весною минулого року, однак через зміну уряду в Норвегії розв'язання питання відклали до періоду формування нового уряду.

У 2010 році Росія і Норвегія офіційно підписали договір про розмежування морських просторів і співпрацю в Баренцевому морі та Північному Льодовитому океані. Так звана "сіра зона" Баренцевого моря площею в 175 тисяч квадратних кілометрів була розділена країнами на дві рівні за площею частини, що поклало кінець 40-річній територіальній суперечці, яка не дозволяла вести в цьому районі нафторозвідку.

Згідно з положеннями договору, нафтогазові запаси колишньої "сірої зони", що лежать на лінії кордону, повинні будуть розроблятися спільно.

Баренцеве море є найбільш перспективним для виявлення нових родовищ на шельфі Норвегії. Норвезький державний нафтогазовий концерн Statoil 2019 року пробурить в Баренцевому морі 5-7 розвідувальних свердловин і має намір приділяти підвищену увагу колишній "сірій зоні".

Ділянки, що розташовані всередині цієї зони, вперше були поділені між нафтогазовими компаніями 2018 року за підсумками розподілу ліцензій на право розробки норвезького шельфу. У ньому брали участь дочірні структури російських "Роснефть" і "Лукойл" і підконтрольна російському бізнесменові Михайлу Фрідману Dea Norge AS.

Dea і Lukoil Overseas North Shelf AS отримали частки в 2 і 1 ліцензії відповідно, причому дочірня компанія "Лукойл" стала партнером Statoil і норвезької Det Norske на ділянці, що прилягає до лінії російсько-норвезького кордону. Statoil отримала частки в п'яти ліцензіях.

У 2019 році Норвегія має намір почати роботу з картування нафтових ресурсів біля розділової лінії з Росією.

Читайте також: Євросоюз продовжив персональні санкції проти Росії

Російський "Газпром" також отримав вихід на норвезький континентальний шельф.

Як відомо, Норвегія є другим за обсягом постачальником газу у Європу після Росії.