Про це пише Le Figaro.
Кожного місяця Росія поступово втрачає один зі своїх головних векторів впливу на Україну. Петро Порошенко сподівається на створення єдиної Української помісної автокефальної Православної церкви в цьому році, з нагоди 1030-ї річниці Хрещення Київської Русі, і це куди важливіша історична спадщина для двох країн, ніж вугільні шахти Донецька,
– йдеться у публікації.
Автор статті Стефан Сіохан зазначає, що питання пам'яті та ідентичності часто приховані за нинішнім конфліктом між двома країнами. Однак у 988 році саме в Києві зародилася слов'янська православна цивілізація, під час Хрещення Київської Русі великим князем Володимиром, спадщину якого оскаржують українці та росіяни. В результаті історичних потрясінь Україна є єдиною сучасною східнослов'янською країною, в якій немає національної автокефальної, тобто незалежної церкви.
Сьогодні 70% українців сповідують православ'я, а на території країни існують три православні церкви. Українська автокефальна Православна церква була створена в 1921 році, і потім розгромлена радянським режимом. Відтоді всемогутньою стала Українська православна церква Московського патріархату. Але в 1992 році в результаті розколу постала Українська православна церква Київського патріархату, не визнана втім Російською православною церквою, нагадує журналіст.
Читайте також: "Вигідно тільки ворогам Церкви": в РПЦ прокоментували ідею створення єдиної церкви в Україні
Остаточний "розрив" між церквами спровокувала війна. Московський патріархат підтримав окупацію Криму. На сході України його священики зайняли двозначну позицію, йдеться далі.
"Московський патріархат разом із російською державою відмовляються визнавати існування України як незалежної держави", – заявив влітку 2014 Патріарх Київський Філарет.
Відсутність визнання Константинополем – головна причина, через яку парафіяни залишаються вірні Російській православній церкві, багато священиків змінять церкву після визнання (єдиної церкви в Україні – "24"),
– прогнозує Іван Сидор, священик Київського Патріархату.
Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив, що зараз Україна, як ніколи, близька до створення єдиної помісної Православної церкви та звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській православній церкві.
19 квітня Верховна Рада України підтримала звернення Президента України про автокефалію УПЦ. За основу та в цілому свої голоси "за" віддали 268 народних депутатів.