Про це зазначається у спільному звіті Держдепартаменту безпеки Литви та департаменту військової розвідки Міноборони, в якому оцінюються загрози нацбезпеці, повідомляє Delfi.

За даними литовської розвідки, головною метою російської влади в цьому році є забезпечення стабільності режиму і створення сприятливих умов для переобрання президента РФ Володимира Путіна на новий термін.

Посилення процесів внутрішнього контролю підвищує ймовірність того, що Росія проводитиме агресивну зовнішню політику, яка ефективно компенсує потенційне суспільне невдоволення соціально-економічною ситуацією,
– мовиться в доповіді.

В матеріалі також наголошується, що найгостріша проблема Росії – не фінансування переозброєння, а брак кадрів. Протягом декількох років Західний військовий округ Росії повинен сформувати три нових бригади, проте для цього бракує людей.

Читайте також: Грібаускайте пояснила, як Росія загрожує Європі

Відтак, наразі цю проблему Росія вирішує шляхом формування батальйонних тактичних груп, кожна з яких складається з добре підготованих 700-800 військових. Кількість груп швидко зростає – в 2015 році їх було 66, у минулому році – 96, а в цьому році – 115. Зазначається, що у 2018 році цю кількість планується збільшити до 125 батальйонних тактичних груп, які матимуть підтримку артилерії і танкових військ.

Литовські спецслужби констатували, що Росія продовжує зміцнювати свої військові угруповання в Калінінградській області, де постійно розгорнуті ракетні комплекси "Іскандер", корвети з крилатими ракетами "Калібр", берегові ракетні комплекси "Бал" і "Бастіон", частина з яких може атакувати цілі на землі.

Відтак, автори доповіді вважають, що проведення поряд з прибалтійськими кордонами великомасштабних "раптових" навчань означає, що Росія орієнтується на швидкі військові дії.

Читайте також: Загроза російського вторгнення реальна як ніколи, – науковець Atlantic Council

Росія на цей момент здатна розпочати бойові дії проти країн Балтії протягом 24-48 годин. Росія прагне створити в регіоні військовий потенціал, з яким можна буде виконати військову операцію без тривалого підготовчого періоду, обмежуючи здатність супротивника ефективно реагувати,
– мовиться в доповіді.