Як пише ТАСС, посилаючись на Солнцева, пріоритетним напрямком пілотованих програм для Росії в найближчі 10-20 років є дослідження Місяця. У Росії розробляється перспективний транспортний корабель нового покоління, найближчим часом почнеться розробка інших елементів місячної програми. Пілотовану експедицію на поверхню Місяця планується здійснити до 2030 року.

У прес-релізі наголошується, що при цьому є сенс об'єднати зусилля з провідними космічними державами.

"На рівні космічних агентств зроблено висновок про доцільність створення міжнародної навколомісячної платформи, яка може бути корисною при реалізації місячної програми, а також на шляху до астероїдів і Марса", – додав президент корпорації.

РКК "Енергія" з 2009 року розробляє новий пілотований корабель, призначений у тому числі для польотів на Місяць. Очікується, що він замінить кораблі серії "Союз" і зможе доставляти до шести осіб на низьку навколоземну орбіту або до чотирьох – на Місяць. Спочатку планувалося, що перший безпілотний запуск відбудеться в 2015 році, а пілотований – в 2018-му. Потім терміни зрушилися відповідно на 2021 і 2023 роки.

Раніше глава держкорпорації "Роскосмос" Ігор Комаров заявляв, що на рубежі 2028 і 2029 років Росія планує безпілотне відвідування Місяця, а політ з висадкою космонавтів відбудеться в 2029-2030 роках.

Читайте також: Без українців Росія не може запустити у космос ракету