Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW) у своєму звіті. Аналітики вказали на слабкі місця ворога та спрогнозували, як розвиватиметься ситуація на полі бою найближчим часом на Півдні.

Увага 500 днів – 500 недоспаних ночей: якими були головні битви України та що нас чекає попереду

Яка оборона ворога на Півдні

Зазначають, що єдиний резерв, який російські збройні сили мають на Півдні України, складається з частин 29-ї загальновійськової армії — найменшої загальновійськової армії Східного воєнного округу, яка має лише одне маневрове з'єднання: 36-ту мотострілецьку бригаду.

Б більше, частини 36-ї ОМБР брали участь у битві за Київ на початку 2022 року та билися під Вугледаром на початку 2023 року, тому, ймовірно, деградували та ослабли.

Що робитимуть окупанти

Російська оборона на Півдні України хоч і грізна, але не всесильна. Окупантам на Півдні, ймовірно, доведеться відступити на оборонні позиції без суттєвої підтримки з боку оперативних резервів, якщо українські війська здійснять оперативний прорив,
– вважають аналітики.

Тактичний відхід є надзвичайно складним військовим завданням, і незрозуміло, чи зможуть російські сили успішно відійти зі своїх перших рубежів на інші підготовлені рубежі у бойовому стані, особливо якщо ці сили — і сили, що стоять за ними в ешелоні — ослаблені та не підтримуються.

Загарбники відчувають тваринний страх

  • Раніше Центр національного спротиву повідомляв, що загарбники планують втечу з окупованого Маріуполя. Уже розроблений план передбачає "евакуацію" із міста до Росії колаборантів, документації та найбільш цінного майна.
  • У Маріуполі 28 травня через "бавовну" недалеко від міста загинули понад 100 російських військових.