Про це йдеться на сайті bihus.info.
Читайте також: Подарунок як мистецтво: чим потішив киян мільйонер Рінат Ахметов
Як з’ясували журналісти ГО "Громадський патруль", з 2016 року Житлово-комунальний відділ Покровської міськради уклав 180 допорогових договорів з підприємством "Агропромбуд". "Розбиття" на допорогові суми дозволило замовнику не проводити тендер, а заключити договори на ремонт доріг в місті одразу з "Агропромбудом".
Щоб перевірити якість виконання робіт, журналісти виїхали на місця, де мав бути проведений ремонт та зафіксували, що в більшості випадків були відсутні будь-які ознаки здійснених робіт. В декількох місцях ремонт був проведений частково.
Журналісти виїхали на місця, де мав бути проведений ремонт
В декількох місцях ремонт був проведений частково
Так виглядає "ремонт" доріг в Покровську
Крім того, в договорах не були вказані ані номенклатура, ані асортимент послуг, ані обсяги послуг, які виконавець зобов’язався надати замовнику. Тож журналісти звернулись із запитом щодо надання інформації про обсяги фінансування та надання документації та актів виконаних робіт. Однак, всупереч вимогам діючого Закону України "Про доступ до публічної інформації", відповіді на запит надано не було.
З цією інформацією юристи "Тисни" (Bihus.Info) звернулись до НАБУ. Втім, не отримавши повідомлення про внесення відомостей до ЄРДР упродовж 24 годин (як цього вимагає закон), юристи звернулись до суду і добились відкриття провадження.
Такі дії посадовців Покровської міськради завдали шкоди бюджету, що в п’ятсот і більше разів, що перевищує розмір прожиткового мінімуму... Та найголовніше, що фінансування робіт здійснюється і сьогодні, тому ми звернулись до суду, щоб пришвидшити процес розслідування цієї справи. І наразі вже отримали лист з НАБУ про відкриття провадження,
– пояснює юрист проекту "Тисни" Євген Воробйов.
Юристи звернулись до суду і добились відкриття провадження