У вже встановлених павільйонах залишилось впорядкувати останні штрихи.
Кожен майстер везе у великі Сорочинці найкраще зі свого доробку. Валерій Логін на ярмарку вперше. Його професійне захоплення - різьблення та випалювання по дереву. Каже такий виріб коштує від 6 до 8 тисяч гривень. Втім, більшість митців розповідають - їдуть сюди не заробляти, а щоб відчути неповторний колорит Сорочинського ярмарку.
“Тут вкладена душа, тут інтелект, тут будемо казати політ думки. Будь-яка ручна робота непроста”, - каже керівник художньої майстерні Валерій Лопин.
”Побутові умови такі, що ми тут спимо. Привезли з собою одіяла, привезли з собою все і нам тут зручно. Тому що грошей в нас немає. В нас товар досить специфічний. Виготовляють жінки – інваліди”, - каже народна майстриня Ганна Бабич.
Перед приїздом гостей у Великих Сорочинцях встановлюють додаткові біотуалети та душові кабінки. Заробити на ярмарку можуть не лише його учасники, а й мешканці села. У дні проведення фестивалю вартість житла у Великих Сорочинцях становить від 50 до 200 гривень за добу. А у місцеві магазини не встигають довозити товар.
Порядок на ярмарку охоронятимуть 250 міліціонерів та бійці спецпідрозділу приватної охоронної структури. Також у ці дні напоготові і пожежники.
”Завдання стоїть в нас пряме. Значить, щоб не було безпорядків на території. Тобто, щоб було все охайно, чисто і гарно. Для того перед нами поставлена ця основна задача. Не вступати в конфлікт з населенням”, - каже боєць спецпідрозділу з охорони ярмарку Олег Девяткін.
”На цілодобовому чергуванні буде знаходитися чотири спеціальні автомобілі з особовим складом. А також 20 чоловік інженерно - інспекторського складу”, - каже заступник начальника ГУ МНС України в Полтавській обл. Іван Кириленко.
Участь у цьогорічному Сорочинському ярмарку беруть гості з 18 країн світу. Офіційно фестиваль стартує 18 серпня і триватиме до кінця тижня.