Таку думку коментарі сайту "24" висловив Олександр Сергієнко, директор "Інституту міста".

"Якщо у людини є лише газова плита і гаряча вода, то норматив споживання газу – 4,4 кубів у місяць на людину. Якщо немає гарячої води, цей норматив збільшується до 7,1 куба в місяць на людину. Якщо є ще газова колонка для підігріву води, цей норматив становить 14 кубів на місяць на людину", – відзначив Сергієнко.

Однак, пояснює він, НКРЕКП розробив наступну методику: якщо в квартирі є газова плита або газова плита плюс колонка, вони пишуть, що нібито там встановлений лічильник типу G2,5. Це лічильник, який номінально пропускає 2,5 кубів на годину, а не на місяць. А максимально – 4 куби на годину.

Це записали в методику, начебто в такій квартирі, де немає лічильника, стоїть віртуальний лічильник G2,5, що пропускає по максимуму 4 куби на годину на 24 години на 30 днів. І замість того, щоб не рахувати 4,4 куби в місяць, вони рахують приблизно в 720 разів більше,
– наголошує експерт.

Якби такого шахрайства не було, каже Сергієнко, був би нормальний розподіл на постійну так звану складову абонплату і вартість газу, і сумарний платіж за газ не збільшився б ні на копійку. Вартість газу знизилась би до 6 гривень за куб, а за розподіл люди б сплачували 90 копійок. Це в середньому по Україні. Тобто жодної зміни не було б, додає він.

"В Україні 5,9 мільйонів домогосподарств, які не мають газових котлів і користуються лише газовою плитою або газова плита плюс колонка. По цій схемі найболючіше вдарить введення абонплати. Усі, хто має газові котли, їх менше це торкнеться, тому що там при великих обсягах різниця споживання не така суттєва", – коментує директор "Інституту міста".

Влада і НКРЕКП вважає, що рішення абонплати за газ треба призупинити і переглянути. Але, зауважує Сергієнко, вони роблять це в цинічний спосіб – кажуть, що знизимо тарифи на теплопостачання для того, щоб компенсувати це. Тобто ми будемо правою рукою красти, а лівою трошки віддамо вам, підсумовує він.

Нагадаємо, з 1 квітня в Україні запроваджується додаткова абонплата за підключення до системи газопостачання. Водночас НКРЕКП планує для українців, які мінімально споживають газ, перенести рішення щодо запровадження абонплати. Призупинити рішення абонплати за газ вимагає і президент Петро Порошенко.

Читайте також: Абонплата за газ: детально про нові цифри