Нещодавно Конгрес Сполучених Штатів прийняв дуже важливу для нашої країни резолюцію в якій Голодомор визнається геноцидом, засуджується військова агресія РФ в Керченській протоці та критикується будівництво "Північного потоку-2".
Агресія Росії в Азовському морі обурила країни західного альянсу. Президент США Дональд Трамп скасував двосторонню зустріч з Володимиром Путіним на саміті G20. Про це на сторінках American Interest пишуть старший науковий співробітник німецького Фонду Маршала Сюзан Корк разом з головою Трансатлантичної робочої групи демократії та екс-посол США в Чехії Норман Фісеном.
В статті проаналізували публікації щодо цих подій у західній пресі. Деякі медіа стверджується, що Україна "входить до російської сфери впливу", тоді ж інші наголошують, що Україна є дуже важливою для безпеки США. Також вони наполягають, щоб останні дипломатично відповіли та пригрозили військовою відповіддю.
Читайте також: Зрада та перемога опозиції, Або Олігарх олігарху – вовк
Українській демократії бракує сили під тиском клептократії та корупції. Але наша держава залишається важливою складовою світової головоломки. США мають вирішити її, щоб балачки про відстоювання американських інтересів у світі не виявилися порожніми. Успіх Росії у гібридній війни проти України може впевнити щодо безкарності серед вищого керівництва Росії, яке може повністю втратити розум під тягарем багаторічної влади і продовжувати витискати вплив США з регіону.
На думку іноземних журналістів, а семе видання American Interest, Росія може зрозуміти лише силу. Імперіалістичні мрії Москви можуть дорого коштувати всьому світу, привести до мілітаризації економік та ядерної війни. Щоб стримати Росію, потрібно показати їй, що нинішній геополітичний порядок на її західних кордонах буде постійним. А ніщо не підтвердить цю безперервність краще, ніж розміщення військових баз США і їхніх союзників на європейській передовій. Західні країни мають вести діалог з Москвою виключно з позиції сили.
Україна у свою чергу, заручившись підтримкою західних союзників, демонструє свою силу РФ вже зараз. Останній удар прийшовся в один із постулатів, на якому базується російський шовінізм – Російська Православна Церква. Ні для кого не секрет, що РПЦ структура підконтрольна спецслужбам. Саме вони використовують українську церкву для провокацій з метою ескалації конфлікту.
В контексті загального протистояння США та Росії, цікавим виглядає недавнє нагородження Патріархом Філаретом екс-директора ЦРУ Джека Девайна вищим українським церковним орденом Святого Андрія Первозваного. Хоча офіційним приводом для приїзду Девайна в Україну стала презентація його книги "Вдале полювання" за ініціативи народного депутата багатьох скликань Богдана Губського, який є важливим гвинтиком системи комунікації між американськими та українським політичними елітами.
Патріарх Філарет нагородив орденом екс-заступника директора ЦРУ Девайна за підтримку незалежності України і створення Помісної Української Православної Церкви / Фото ЦензорНет
Читайте також: День виборов близко: как провела последний год Верховная Рада
Джек Девайн фігура легендарна - учасник і керівник таємних операцій, зокрема перевороту в Чилі, операції "Циклон", яка привела до військової поразки СРСР в Афганській війні 1980-х років, "Іран – контрас", полювання на наркоторговця Пабло Ескобара. Він керував латиноамериканським відділом ЦРУ і Центром по боротьбі з наркотиками. Очолював в різні роки бюро ЦРУ в Європі. Як заступник директора ЦРУ по оперативній роботі. Джек Девайн керував таємними місіями, в яких по всьому світу приймали участь тисячі агентів. Загальновідомим фактом є близькі відносини Девайна з нинішнім головою ЦРУ Джин Хаспел, яка називає його своїм учителем.
Як кажуть у приказках "колишніх розвідників не буває". Патріарх Філарет своє рішення висловив так : "за підтримку незалежності України і створення помісної Української Православної Церкви". Це свідчить про високий інтерес ЦРУ до України та бажання його розвивати на взаємовигідних умовах.
Такий жест збоку Патріарха Київського Філарета виглядає як вдала провокація для розхитування нервів роздратованого таким поворотом подій російського керівництва. Дана новина не пройшла повз російських пропагандистських ЗМІ. Там на телебаченні можна спостерігати черговий сплеск агресії російських пропагандистів, які у своїх сюжетах виставляють Губського та Філарета головними ворогами російського світу. Кремль дратує ефективна підтримка України збоку західних союзників, оскільки ми продовжуємо впевнений рух з-під її орбіти впливу.
Читайте також: Ідеальний політичний кандидат: основні риси та якості
Статус гостя зі США, можна з великою вірогідностю припустити, що приїзд Девайна мав і непублічну сторону, а презентація книга лише для відводу очей. Те що знаменитий американський розвідник мав закриті для преси зустрічі на вищому рівні не викликає сумнівів. Про це свідчить факт його зустрічі з членами парламентського Комітету з питань національної оборони. Це можливо пов'язано з новим етапом реформування сектору безпеки.
Ще більшої інтриги додає той факт, що приїзд організував Богдан Губській. Можна лише припустити, що саме через Губського налагоджений альтернативний канал отримання інформації для американських політичних структур про політичну ситуацію в нашій країні. Очолюючи міжпарламентський зв'язок з Конгресом США, Губський за багато років здобув там величезну кількість зв'язків в політичному істеблішменті. Інтереси всіх зацікавлених сторін співпадають, а саме Держдепу, розвідки, яка бажає отримати інформацію із незалежного джерела і Губського, який має розгорнуту систему зв'язків з обох сторін.
Останній місяць відбувається потужна зовнішньополітична гра напередодні виборів 2019 року. Достеменно невідомо на кого США зроблять ставку у майбутніх президентських виборах. І на разі вони потребують повної та об’єктивної оцінки нинішнього стану українського політикуму. Тому приїзд авторитетного американського розвідника цілком можливо відбувся з метою передачі українській політичній системі певного меседжу. Візит Девайна в Україну чітко проявляє картину – США продовжать бути основним союзником та радником майбутнього президента. І мають визначальний вплив на українську політику.
Читайте також: Европейские лоббисты: раскрываем "тайны профессии"