У Тбілісі прикордонники подивилися на мій звичайний український паспорт і сказали чекати. Після арешту наших хлопців всіх чоловіків з України перевіряють, інколи це триває кілька годин.

Читайте также: "Розправитися мовчки не вийде": в Україні створюють систему колективної безпеки

Я чекав хвилин двадцять, далі грузинський прикордонник зауважив, що він знайшов інформацію, що я народний депутат і запитав, чому я не використовую дипломатичний паспорт. Я відповів, що я завжди так роблю, був обдарований усмішкою і відкритим турнікетом.

Коли я дістався нашого посольства, на моїх очах перший секретар і консул вирушили до в‘язниці. Вперше за 12 днів перебування за ґратами 6-ох громадян України, які всі як добровольці та волонтери проявили себе у нашій Війні за Незалежність.

До їхнього затримання за три дні після перемоги представниці правлячої у Грузії сили на президентських виборах велика увага у грузинському суспільстві. Затримання, суд і арешт судом хлопців показували всі центральні грузинські телеканали.

Жоден дипломат, політик, адвокат, з якими я зустрічався у Тбілісі, жодна людина з силових структур не вірить в оголошену причину затримання хлопців. Начебто в них у готелі знайшли два пістолета і патрони. Під подушкою – що викликає в учасників бойових дій, яких у Грузії теж багато – саркастичну усмішку.

Навіщо ж тоді їх взяли? Те, що дізнався у Тбілісі, переконує мене, що причину треба шукати у Києві. Трьох з шістьох хлопців не перший рік особисто переслідують відомства Анатолія Матіоса, Арсена Авакова та Юрія Луценка. Йдеться про добровольців батальйону "Донбас" Юрія Коростельова та волонтерів Олександра Новікова і Роланда Мелія.

Читайте также: Затримання українців у Грузії: 7 арештантів залишили під вартою

У Роланда грузинське коріння, але він наш, українець, майданівець, переселенець з Криму. Окрім допомоги армії, він, як і інші хлопці, блокував разом з нами торгівлю з окупованими Росією територіями, стояв у наметовому містечку під Верховною Радою з вимогою ухвалення антикорупційних законів. І саме за це переслідувався нашими МВС І ГПУ МВС за сфабрикованими звинуваченнями, які розвалилися у судах або навіть не дожили до них.

Я добре знаю і ці справи, і хлопців, бо я брав їх на поруки і допомогав і суддям, і суспільству розібратися, що йдеться про політичні репресії.

На те, що наші корумповані керівники держави могли їх підставити у Тбілісі, вказують два факта. По-перше, разом з 6 нашими громадянами був затриманий один грузинський – Лука Чхетія. Власне, хлопці в нього гостювали напередодні затримання. Лука – теж доброволець, воював з хлопцями на Донбасі проти російської армії, теж підтримував нашу антикорупційну акцію тиску на Грушевського, і теж затримувався за сфабрикованим обвинуваченням підлеглих Авакова.

Другий – красномовний факт – реакція керівництва нашої держави на арешт наших громадян. Як я вже сказав, офіційні представники України вперше відвідали хлопців, коли я поїхав до Грузії. Зате з першого дня партнери Авакова Сергій Пашинський та Ілля Ківа, та президентські пропагандисти Юрій Бірюков та Ірина Геращенко активно поширювали звинувачення у втручанні у грузинські вибори.

Сергій Пашинський
Сергій Пашинський

Пашинський навіть запропонував заяву-засудження в парламентському комітеті з оборони, який він очолює. Але сама грузинська влада та її силовики таких звинувачень не висували!? Уявіть, в який ситуації опинилися наші хлопці, від яких офіційні представники держави не лише дистанціювалися, але й почали оббрехувати.

Читайте также: Євромайдан – зрада чи перемога або Чому українці повинні пишатися собою

На всіх зустрічах у Тбілісі я намагався донести думку – вас намагаються використати і підставляють наші корупціонери. Український і грузинський народи мають навпаки бути разом. Сподіваюся, у Грузії це зрозуміють і хлопці якомога швидше опиняться вдома.