І дійсно, в цих словах є доля правди.

Сполучені Штати Америки після вдалого голосування законодавчої гілки щодо збільшення верхньої межі державного боргу передали естафету Євросоюзу. І, схоже, країни єврозони погодились її взяти і впевнено нести до фінішної прямої. От тільки невідомо яким і коли саме буде фініш. Цього не знають ані експерти, ані інвестори разом з урядами.

Основна увага, які і раніше, фокусується на ситуації в Греції. Афінам потрібні гроші, які давати так просто ніхто не хоче і не збирається. Однак, єврочиновники просто скоро будуть ставати на коліна аби випросити ще кілька мільярдів євро бездонній грецькій економіці. Зокрема, голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу закликав усіх допомогти Греції.

Хоча, Баррозу має турбуватися не менше і про свою Батьківщину - Португалію, а також про долю сусідів - Іспанію. Доречі, іспанський уряд не зміг переконати рейтингові агентства у фінансовій стабілізації. Відтак, Fitch знизило оцінку в іноземній і національній валюті з "АА+" до "АА-".

А от кабінет прем'єр-міністра Сільвіо Берлусконі чекав ще більш жорсткіший вердикт: до негативного прогнозу Fitch додали ще більше негативу з агентства Мoody's. Аналітики з цих двох впливових організацій не повірили у покращення фінансового клімату.

У цій боротьбі за майбутнє єврозони варто відзначити роль канцлера Ангели Меркель, яка заради збереження єдиної євровалюти, жертвує рейтингами серед власних громадян. Зокрема, партія ХДС вже програла не одні вибори у стратегічно важливих землях ФРН. Проте Меркель здаватися не збирається. Це вона показала під час зустрічі із іншим "важкоатлетом" ЄС - Ніколя Саркозі. Щоправда, ця зустріч могла завершитися і по-іншому. Зокрема, Франція наполягала на збільшенні рекапіталізації суто французьких банків, а не роздавати гроші іншим "потерпілим". Німеччина ж навпаки продовжує рятувати всю Європу одразу. Наразі перемога за Меркель.

Інше питання полягає в тому, як довго дозволять однопартійці Меркель бути "Робін Гудом" для багатомільйонної Європи.

Насправді все вирішуватиметься в Берліні і Парижі. Афінам відводиться роль спостерігача і роль "бідного, хворого родича". МВФ вимагає від Афін продовжити бюджетну економію. Уряд Георгіоса Папандреу демонструє свою політику "заощадливості", відправляючи на відпочинок чиновників (7% від загальної кількості працюючих) і вводячи нові податки. Цього все ж таки замало!!!

А посили щодо якнайскорішого виходу Афін з єврозони продовжують лунати. Так, член правлячої партії "Християнсько-демократичний союз" Міхаель Фукс запропонував Греції відмовитися частково від суверенітету, в іншому разі: "Ми (Німеччина - авт.), в свою чергу, не згодні робити поблажки постійно".

І повертаюсь до початку: "Великі гроші - вірний спосіб швидкого збідніння" - гірка правда не тільки для Греції, але й для інших країн ЄС.