Після оголошення результатів першого туру цю ненависть до переможця спровокував сам чинний президент, який назвав свого опонента "маріонеткою Коломойського", що стало пострілом для образ на адресу кандидата з боку депутатів "Блоку Петра Порошенка" та оточення президента.
Читайте также: Щоб не заважала: кому та як вдалося паралізувати роботу Ради перед виборами
Прихильники чинного президента повторювали відому помилку, якої припустилася Гілларі Клінтон у 2016 році. Кандидатка на посаду президнента образила виборців Дональда Трампа, назвавши їх basket of deplorables, що перекладається, як кошик з непотребом або нікчемами.
Гілларі Клінтон – кандидат на посаду президента США на виборах 2016 року
Але перевершив усіх депутат від "Блоку Петра Порошенка" Олександр Бригинець. Виборців, які відмовилися підтримати його лідера, нардеп назвав "ватою".
Пост ненависті в Twitter опублікував Володимир Ар'єв, назвавши виборців дурнями. Він є одним з ключових депутатів команди правлячої верхівки та очолює делегацію до Парламентської асамблеї Ради Європи. Сама організація покликана гарантувати права людини та толерантне ставлення до людей з протилежною думкою.
Володимир Ар'єв
Так само зробив Ростислав Павленко, який за президентства Порошенка був заступником в Адміністрації президента, а зараз працює головою Національного інституту стратегічних досліджень. Він назвав всіх незгодних з Петром Олексійовичем "ресурсом" для геополітичних амбіцій Кремля.
Юрій Бірюков, який є радником президента, у відповідь на виклик кандидата Зеленського Петру Порошенку провести дебати на стадіоні опублікував фотоколаж. На ньому чинний гарант зображений у формі чилійського диктатора Аугусто Піночета та припискою "На стадіоні, то на стадіоні".
Ці слова є прямим посиланням до подій у Чилі, де Піночет зібрав на стадіоні своїх опонентів для проведення масової страти.
Багато хто говорить, що вибори в Україні брудні, йдуть не за правилами. Так і є, але у виборах бере участь людина, яка повинна задавати їх стандарт. Яка хоч і є кандидатом, але й гарантом Конституції одночасно, тому зобов'язана бути прикладом для наслідування.
Перед гарантом завжди є вибір: або тримати планку високо, змушуючи всіх грати чесно, або опустити планку виборів нижче плінтуса, створивши поле, в якому тепер на межі фолу грають всі інші гравці.
Після оголошення підсумків виборів у першому турі відбувся фактично злам, коли чинному президенту довелося грати в сценарій кандидата-переможця, який задавав порядок денний та взяв у свої руки політичну матрицю. Петру Порошенку довелося погоджуватися на дебати на стадіоні НСК "Олімпійський" та здавати аналізи.
Зрештою з'явилася публічна заява Адміністрації президента про те, що здавати аналізи для кандидатів у президенти є питанням національної безпеки.
Читайте также: Медведчук готується до поразки Порошенка на виборах
Всі страхи, що вибори президента України призведуть до обвалу гривні, колапсу фінансової системи та втечі інвесторів виявилися панічними нападами. Тому що, наприклад, з 29 березня українські цінні папери виросли у вартості на півтора відсотка.
Цифри на табло ЦВК стали вироком корумпованій верхівці, яка захопила державні потоки та засіла у високих кабінетах на хвилі жертовних подій часів Революції гідності. Чим би не закінчилися вибори – це буде дуже корисний урок для всіх наступних поколінь української політики. Якщо крадеш, то ідеш в небуття.