Напевно, вже немає людини в нашій країні, яка не попадала під час проїзду в маршрутці/таксі під чарівні хвилі блатної російської музики, яку у нас, чомусь, називають хорошим французьким словом – шансон. Ці всі сумні і трагічні історії, однакові інструментали і надірвані голоси – тепер у них є своє радіо, свій канал і своя багатомільйонна публіка. І хоча, навіть в цьому жанрі є свої перлини і шедеври, але все ж більшість композицій створені, як під кальку: трішки скрипочок, трішки криміналу і примітивний ритм. Отримайте і розпишіться. Нам не цікаво в черговий раз перемелювати кістки виконавцям цього стилю – тому ми сконцентруємося на музиці, яка, можливо, стане майбутнім російського блатного шансону, а усім нам ця музика має принести багато веселощів

Турбо-шансон

Почати хочеться з творчості артиста, який свій жанр сам називає – турбо-шансоном, а нам пропонує мікс з напіврепового речитативу і авангардної електронної музики, яку йому пишуть передові електронні продюсери з Росії. Додайте сюди антураж середини дев’яностих, ні з чим незрівнянну харизму і сюжети пісень, які будуть зрозумілі навіть продавцям турецьких сумок на базарі і ви зрозумієте, що собою являє Стас Барєцький. Якщо хочеться все-таки почути, хто він і що, то ділимося з вами творчістю цього музиканта.

Хоч цей виконавець дуже часто виступає з Сергієм Шнуровим з гурту "Ленінград" по всяких європейських фестивалях, але він не забуває звідки він родом і весь час готовий показати журналістам – свій справжній дім.

Сільський шансон

Лаври шансон-виконавців не дають спокою і звичайним сільським хлопцям, які також мріють одного разу прославитись на весь світ зі своїми простими мотивами і душевними піснями. Деякі з цих виконавців насправді стають популярними і їх навіть запрошують на концерти і виступи, але дуже жаль, що все це відбувається не через їх душевність і теплоту їх музики, а через те, що це все… просто дуже смішно. Ось російська група «Внє Зони» і її найбільший хіт про батьківщину. Це відео, хоч і не добралося ще до нас, але все ж вже дуже популярне у наших північних сусідів!

Реп-шансон

Хоча зараз більшість російськомовного репу нагадує блатний російський шансон середини дев’яностих, але все ж реп-композиції від справжніх метрів жанру – це вже зовсім інший рівень. Пісня Михайла Круга "Зек-реп" – це спроба змішати в одне ціле кримінальну романтику і модні заокеанські ритми. А датована ця пісня 1996 року, що ще раз доводить те, що російський шансон завжди відкритий для експериментів і авангардних ідей.