Заборона на продаж паїв існує з 2001 року, однак у ситуації тотальної відсутності грошей в державному бюджеті України, влада вирішила піти на авантюрний крок і дозволити продавати землю всім бажаючим.
От тільки немає конценсусу не лише в суспільстві, але й серед можновладців. Одні заявляють, що купувати можна буде всім, а інші заборонити продаж іноземцям.
Кілька днів назад віце прем'єр-міністр Борис Колесніков зробив, як по мені, сенсаційну заяву: «... не виключена можливість надання земельних ресурсів в оренду іноземним інвесторам на строк до 50 років», - сказав міністр.
Ці слова можуть означати, що в Україну приїдуть, а може і не треба взагалі приїжджати, іноземці, котрі вкладатимуть великі кошти в українські чорноземи, а вітчизняні селяни будуть продовжувати працювати на нових господарів за копійки. Адже який бюргер дасть нашому Івану за його каторжну роботу такі самі зарплати, як в Німеччині, США або у Франції. Це невигідно. Іноземці, будуть просто висмоктувати все можливе з грунтів для максимального збагачення.
Я порахував, що особисто Борису Колеснікову буде через півстоліття 100 років!!! А Віктору Януковичу - 112. Це при тому, що середній вік життя в Україні становить 62 роки для чоловіків.
Особисто я довгий час не міг визначитися із власною позицією щодо продажу землі. Але після таких слів Колеснікова, я остаточно зрозумів, що за нинішніх умов запроваджувати цей механізм категорично не можна! На це є кілька важливих позицій: тотальна державна корупція, непрозорі бізнесові схеми, діяльність офшорних зон, зростання попиту і цін на продукти харчування. Якщо, іноземці будуть вирощувати тут свою продукцію, вони наврядчи продаватимуть її в Україні за низькими цінами - дешевше відправити в ту саму Німеччину, Францію і реалізувати там за значно вищою вартістю. А відтак, Україні загрожує панщина (коли місцеве населення працює виключно на заможних господарів), голод (не кожний зможе купити вирощені овочі або фрукти) і жебрацтво.
Вихід, звичайно, є. Ми вже 20 років живемо в незалежній державі з ринковою економікою. Тому, землю потрібно регулювати. Треба максимально знищити хабарництво, вивести з офшорів гроші, обмежити кількість куплених паїв і запровадити державне регулювання діяльності власника. І давайте не забувати, що українські чорноземи займають в Україні 44% території, а тому потребують захисту від неправильно використання.
Недарма, найбагатші люди активно цікавляться сільським господарством. Саме тут вони у перспективі бачать свої надприбутки. Зокрема, американські експерти оцінили збитки від відсутності ринку землі на суму 80 млрд. дол. Погодьтесь, для нас космічні гроші.
Зараз, можливо, це смішно, але в нашій державі можливо все. І панщина з кріпаками також.