Відтак, інтервал допустимих значень рублевої вартості бівалютного кошика симетрично розширено з 7 до 9 рублів. Крім того, ЦБ РФ встановив обсяг валютних інтервенцій, спрямованих на згладжування волатильності обмінного курсу рубля, у всіх внутрішніх діапазонах плаваючого операційного інтервалу, до 0 мільйона доларів.
В аналітичному огляді Sberbank CIB помічено, що Банк Росії може остаточно відмовитися від бівалютного коридору до січня 2015 року, а до кінця поточного року ЦБ РФ, ймовірно, проведе ще одну-дві зміни параметрів курсової політики.
"Такі зміни здійснені в рамках переходу до режиму таргетування інфляції, для успішної реалізації якого однією з необхідних умов є відмова від управління валютним курсом. Банк Росії планує завершити перехід до плаваючого валютного курсу в період до кінця 2014 року", — йдеться у повідомленні регулятора.
Розширення меж валютного коридору, ймовірно, призведе до ослаблення курсової вартості російського рубля. Однак найважливішим є перехід до плаваючого валютного курсу. Коли це відбудеться, коливання будуть в значних межах, що, в першу чергу може відбитися на приватному бізнесі. Відчує це і населення. У зв'язку з цим розумним буде зберігання частини заощаджень в доларах або хеджування валютних ризиків, використовуючи можливості, надані фінансовими ринками,
— зазначають експерти проекту "Фінансовий радник".