Вона наголосила, блокування трибуни – це не вихід, тому партія "Самопоміч" запропонувала інше рішення.
"Ми вирішили, що ці питання, які хочуть покласти на ТСК, будуть розглядати окремі комітети. Якщо вони будуть неспроможні дати відповіді на ці питання, в такому випадку будемо виносити рішення про створення тимчасової комісії", — сказала Сотник.
Про функції і обов'язки ТСК
Вона додала, що тимчасові слідчі комісії, які зареєстровані в регламенті є, фактично, політичним інструментом.
"Збираються депутати, обговорюють якісь питання, при цьому не маючи ніякої юридичної чи адміністративної відповідальності за те, що вони будуть озвучувати. Тому велике питання, наскільки цей важіль є впливовим", — наголосила нардеп.
Вона додала, що першочергово Рада має визначити статус цих ТСК, повноваження учасників та їх відповідальність.
Що ж стосується першочергової теми скандалу, тобто розслідування чи були ж зловживання владою в уряді Яценюка, то Сотник переконана – відповіді будуть.
"Але важливо, щоб це був не політичний піар. Це має бути реальне розслідування з реальними результатами", — заявила нардеп від "Самопомочі".
Про реформування прокуратури
Щодо закону про прокуратуру, то в парламент вже зареєстровано 6 законопроектів щодо змін до цього закону. Але більшість з них, каже Сотник, загальмують цей процес.
"Це означає, що ми залишаємо цю систему без змін. Фактично ті керівники ГПУ, які вже сьогодні намагаються її реформувати, вони будуть діяти лише старими інструментами, і не матимуть можливості запровадити нові інституції, передбачені цим, вважаю, прогресивним законом", — наголосила нардеп.
Більше того, додає Сотник, є законопроект, який передбачає замороження окремих норм закону, які вже є сьогодні, зокрема конкурс.
"Ми вважаємо, що проведення конкурсу на посади прокурорів має бути обов’язковим. "Самопоміч" запропонувала свій альтернативний законопроект, який додатково вводить конкурс кандидатів на посаду генерального прокурора, — заявила Сотник.