Таку думку у коментарі сайту "24" висловив політолог Сергій Таран.

Як відомо, ратифікація Угоди про асоціацію України з Євросоюзом була схвалена Сенатом (верхньою палатою парламенту) Нідерландів 30 травня 2017 року. Це рішення розблокувало процедуру початку дії Угоди.

Читайте також: Зрозуміло про Угоду про асоціацію з ЄС: що вона обіцяє Україні

За словами експерта, це голосування було важливим не тільки для України, але і для решти країн, що в подальшому будуть йти нашим шляхом укладання Угоди про Асоціацію.

Поставало питання: чи здатен Євросоюз забезпезпечити спільну політику країн ЄС у взятих на себе міжнародних зобов'язаннях? Тому таке рішення сенату є свідченням подальшої єдності Європи, – підкреслив Таран.

Експерт відзначив, що відтягнення голосування по цьому рішенню пов'язане з негативним результатом референдуму в Нідерландах. Крім того, уряд Нідерландів хотів отримати підтвердження від Брюсселю, що Угода про Асоціацію з Україною немає нічого спільного з перспективою членства нашої країни у Європейському Союзі.

Нагадаємо, процес ратифікації Угоди про Асоціацію України з ЄС буде остаточно завершеним після підпису закону королем Нідерландів, його публікації в Офіційному журналі Нідерландів і зберігання свого документа про ратифікацію Генерального секретаріату Ради. Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер сподівається, що Угода про асоціацію України з Євросоюзом вступить у дію в липні 2017 року.