Творець п’ятої республіки, генерал Шарль Де Голль назавжди змінив уявлення про те, яким повинен бути справжній Президент - безкомпромісним патріотом, готовим на все заради порятунку батьківщини. Пройшовши шлях від бригадного генерала до лідера нації, Шарль Де Голль ніколи не сумнівався у правильності свого вибору, свого шляху до успіху.

Він народився у родині вчителя, проте вирішив обрати кар’єру військового. Після Першої світової війни, в якій тричі отримав поранення, почав вивчати військову теорію. Після того, як Німеччина оголосила війну Франції у 1940 році, зайнявся організацією французького руху опору. Увесь цей час генерал покладався лише на власні сили і вірив у те, що французький народ здолає всі перешкоди.

Шарль Де Голль (Президент Франції (1959-1969)): “Спочатку ми повинні були розраховувати на британський рух опору, потім лише на власні сили, потім на те, що СРСР та США все ж вступлять у війну, але головне, ми були впевнені, що французький народ ніколи не опустить руки і в один прекрасний день вийде переможцем із цієї війни!”

Після звільнення Франції треба було відновлювати мирне життя. В цьому де Голль покладався виключно на французів і не розраховував на допомогу з-за кордону.

У 1958 році на хвилі тотального безробіття, війни в Алжирі та економічної кризи Де Голля обирають главою ради Міністрів Франції. Впертий генерал знає - лише він самостійно зможе навести лад у країні, тому і змінює Конституцію, значно обмеживши права парламенту і розширивши президентські повноваження. За цією конституцією держава живе і до сьогодні.

Попри певні “перегини” під час свого президентства, Шарль Де Голль став національним героєм Франції. Він має для французів таке ж значення, як і Наполеон, Карл Великий та Людовік XIV. Його робота на посаді президента Франції є взірцем того, як повинен діяти по-справжньому успішний лідер.