Віч-на-віч з Путіним

У п'ятницю на запрошення президента Франції Франсуа Олланда Порошенко навідався у Нормандію. Разом з десятками світових лідерів він взяв участь у святкуванні сімдесятиріччя з часу висадки союзних військ у Нормандії.

Перед урочистим сніданком український лідер у присутності Ангели Меркель перекинувся кількома словами з Володимиром Путіним. Трішки пізніше канцлер Німеччини та президент Франції організували двом політикам 15-хвилинну неформальну бесіду за закритими дверима.

Порошенко та Путін обговорили ситуацію на сході України. Глава Кремля залишився задоволений настроєм українського візаві.

"Я не можу не привітати позицію пана Порошенка з приводу того, що потрібно негайно зупинити кровопролиття на сході України. І в нього є щодо цього план, краще питати не в мене, а у нього. Він у двох словах про це сказав, але одна справа говорити це тут, у Франції, а інша справа висловлювати це у своїй власній країні", - сказав президент Росії Володимир Путін.

Порошенко поговорив з Обамою

У четвер Порошенко відвідав Німеччину, де обговорив з Ангелою Меркель подальші кроки співпраці двох країн.

4 червня у Польщі Петро Порошенко ще в статусі переможця виборів взяв участь у святкуванні 25-річчя закінчення комуністичної ери у країні. Однією з найзнаковіших стала зустріч з президентом США Бараком Обамою.

Розмова тривала понад годину за зачиненими дверима. Після цього лідери перед камерами резюмували результати своїх перемовин.

"Ми обговорили додаткові кроки, які ми приймемо, аби допомогти Україні у перехідному процесі реформ. Ми обговорили також кроки допомоги у навчанні та професійній підготовці українських військових, аби вони могли долати випробування, які досі мають місце у деяких регіонах країни", - наголосив президент США Барак Обама.

Проти Росії можуть запровадити нові санкції

"Обама пообіцяв Україні і технічну підтримку, зокрема йдеться про передачу приладів нічного бачення, а також допомогу в енергетичній реформі. Американський президент зазначив, що обговорював з лідерами G7 важливість спільної підтримки Порошенка та його намагання подолати кризу з Росією", - сказав професор політології Олексій Гарань.

Погіршення ситуації в Україні – це те, чого ми не можемо собі дозволити

"По-перше, це надання економічної допомоги Україні. По-друге, переговори з Росією, і по-третє, якщо ці переговори будуть безрезультатними, запровадження проти Росії санкції так званого третього рівня. Ми будемо змушені це зробити, бо погіршення ситуації в Україні – це те, чого ми не можемо собі дозволити", - Канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Впродовж минулого тижня Порошенко мав нагоду порозмовляти з президентом Польщі Броніславом Коморовським. Також під час святкової вечері у Варшаві українським лідер у невимушеній атмосфері спілкувався з президентами Литви, Угорщини, Австрії. Тема усіх перемовин, вихід України з кризи і наразі світові лідери запевняють, що готові усіляко допомагати у цьому новому українському президенту.