Парадоксальність російських дій
Ми можемо побачити, що на території суднобудівного заводу "Залив" в тимчасово окупованій Керчі стоять на різній стадії готовності одразу три ракетні корвети проєкту 22800 "Каракурт". Кожен з них має брати на борт по 8 ракет "Калібр".
Читайте також Кріпаки та зорова ілюзія: як росіяни "вражали" виробництвом "Ланцетів"
Перший із них, "Циклон", уже формально введений до складу Чорноморського флоту Росії, другий – ще проходить випробування, третій – ще на добудові.
До кінця 2023 року в росіян стане щонайменше на 2 носії ракет "Калібр" більше, можливо – навіть на 3 кораблі такого класу.
Що відбувається на заводі "Залив" у Керчі
Саме ці корвети, за задумом ворога, мають стати основою складу так званого "Азовського військово-морського району", який має базуватись в тимчасово окупованому Маріуполі. Так, тут буквально виглядає, що росіяни хочуть по нас бити "Калібрами" і з вод Азовського моря біля узбережжя Бердянська та Маріуполя.
У чомусь виглядає парадоксальним, що під час настільки повномасштабної війни Росія із її континентальним типом мислення продовжує інвестувати у свій морський флот, особливо в той сегмент, що залучений для ракетного терору проти України.
Особливо, якщо зважити на те, що після потоплення крейсера "Москва" у декого з росіян взагалі були настрої на те, що весь їх ВМФ треба теж пустити "під ніж", а гроші вивільнити на сухопутні війська.
Яка роль російського флоту у війні
Якщо продовжувати ресурсну складову – зараз усі 2 фрегати, 3 ракетні корвети та 5 субмарин в строю Чорноморського флоту можуть видати сумарний залп до 65 ракет "Калібр". Введення у стрій ще 2 – 3 корветів проєкту "Каракурт" збільшує цю цифру до 81 – 89 ракет цього типу.
Цікаво Чи винен хтось і щось Україні
Виходить, що російській "оборонці" треба працювати щонайменше 2 місяці, щоб напрацювати на один повний залп усіма ракетоносіями в складі ЧФ Росії. Це може пояснювати, чому в одній хвилі атаки росіяни зараз відстрілюють настільки мало "Калібрів" – ну бо економлять усі типи ракет для чогось масштабнішого.
З іншої сторони, схоже, в Кремлі прийняли "принципове рішення", що флот має демонструвати хоч якось свою корисність у війні проти України, і при цьому поглинати якомога менше ресурсів.
Тому, власне, й може мати місце той момент, що хоч "Калібрів" виготовляють менше, аніж крилатих ракет до стратегічних бомбардувальників, росіяни все одно вперто виводять саме кораблі як платформи для нових ракетних атак.
Актуально Росіяни знайшли кандидата на роль нового Пригожина
Тим більше можемо простежити й таку "оптимізацію" – поки Чорноморський флот готується приймати до складу нові ракетні корвети, Північний флот поступово готується здати в утилізацію один із символів військово-морської міці Росії. Мовиться про атомний крейсер "Петр Великий", єдиний такого класу в строю ВМС Росії і формально найбільший бойовий корабель в строю російського флоту.
Такий корабель просто затратний в обслуговуванні, морально та фізично застарілий, тому закономірно "йде на голки".
Окрім всього іншого, тепер треба мати на увазі, що "каміння з неба" або ж "бавовна" на окупантів в районі Керчі може падати не тільки через Кримський міст, але й через об'єкти на території заводу "Залив" також.