Про це в коментарі 24 Каналу заявив військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко. За його словами, поява окремих підрозділів такого рівня, які орієнтовані на таку спеціалізацію та функціонал, багато про що каже. Раніше рішення створити ударні роти безпілотників ухвалив Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
Дивіться також Морські акули контрнаступу: як надводні дрони можуть нищити російський флот у Чорному морі
"Це виходить на зовсім інший професійний рівень і це буде значно більше мати через деякий час масштаби, ніж ми можемо спостерігати нині", – заявив він.
Коваленко зазначив, що окупантам і зараз в зоні бойових дій некомфортно.
Що відомо про перші у світі ударні роти дронів: дивіться відео
Який склад роти
Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" розповів, що в ротах може бути різна комплектація дронів.
"Тому ми можемо розглядати саме таку кількість – 300 дронів, але різної номенклатури, різних типів тощо. Але окрім цього є й особовий склад", – сказав Олександр Коваленко.
Він зауважив, що українські військові мають відповідний досвід і можуть використовувати дрони на полі бою як при активних наступальних діях, так і під час оборони майже нині.
При необхідності вони можуть вже виконувати розвідувальні функції, а як максимум – звісно, також і ударні,
– припустив Коваленко.
Що відомо про "Армію дронів"
- Проєкт "Армія дронів" – це спільна ініціатива Генштабу ЗСУ, Міністерства цифрової трансформації та ініціативи UNITED24. Мета цього проєкту – допомагати українській армії моніторити лінію фронту та давати потужну відсіч окупантам.
- В Міноборони заявили, що спільно з Генштабом ЗСУ та Держспецзв’язку створили Координаційний штаб. Він діятиме в межах цього проєкту. Усе, щоби масштабувати виробництво БпЛА, втілити реформи та забезпечити дронами Сили оборони.
- Нині 3 ударні роти БпЛА готові до бою. Військові мають пікапи, ударні дрони та "Старлінки". Усі безпілотники українського виробництва, а обладнання для армійців придбали приватні донори.