"Це називається «плутанина понять», — пише видання. — Кажуть, вона є причиною шизофренії: керівник віддає настільки суперечливі розпорядження, що підлеглі губляться і не можуть ні погодитися на його вимоги, ні чинити їм опір... Щось схоже могло трапитися з російською політичною елітою".
На думку The Financial Times, дехто в уряді РФ погоджується з канцлером Німеччини Ангелою Меркель, котра якось сказала, що "Путін втратив зв'язок з реальністю". Ці люди заявляють, що "президент став ірраціональним, санкції безглузді, оскільки вони лише провокують його".
Однак, напевно, у божевіллі Путіна (або у чуток про це) є причина. А раптом це гра? Може, путінська демонстрація божевілля — прикриття і холодний розрахунок для залякування Заходу? Може, Путін хоче викликати страх перед своїми безрозсудними вчинками, які він нібито може вчинити, якщо його спровокують? — роздумує автор видання.
Світ уже бачив аналогічну поведінку у президента іншої великої країни. "Свого часу президент США Річард Ніксон намагався створити видимість божевілля, щоб налякати радянських стратегів, — згадує The Financial Times. — Можливо, що Кремль у своїх іграх з НАТО зараз дотримується аналогічної стратегії. Російські ВПС, схоже, порушували повітряний простір Литви, військові пробиралися на територію Естонії, а Генштаб проводив навчання з імітацією удару по Варшаві. НАТО у відповідь посилює риторику і проводить власні військові навчання в регіоні. Але чи не грає це на руку Кремлю? З 2011 року Росія намагається представити справу так, ніби вона зазнала нападу з боку Заходу... Тож, можливо, дії Путіна ірраціональні. Але також, можливо, що це холодний розрахунок, спрямований на створення образу ворога".
Відзначимо, раніше відомий російський політолог Станіслав Бєлковський заявляв, що Путін маніпулює інформацією й робить вигляд буцімто має таємні домовленості з Петром Порошенком.