Все через реорганізацію навчальних закладів. Батьки подали до суду, адже змінювати школу – не хочуть. Тому й далі водять дітей до старої школи. Хоча нова школа за декілька кілометрів, і до неї є безкоштовні шкільні автобуси.
Вважаємо, що краще за те, що дитина ходить до школи за місцем проживання, – не може бути. У зимовий період доїжджати буде не просто. Справа знаходиться в суді. До рішення суду вчителі рішили що будуть ходити працювати і навчати дітей,
– розповіла мама школяра Алла Поліщук.
Читайте також: Реформа освіти: що таке опорні школи і яка від них користь
Дітей вчителі навчають безкоштовно, адже після реорганізації більшість із них звільнили. Педагоги і батьки писали листи навіть Президенту, щоб той врятував їхню школу. Та марно.
"Можна знаходити кошти, звертатися до людей, до спонсорів, які могли б допомогти. Співфінансування можливе. Але цей варіант зовсім не розглядався, в районі влада навіть не була зацікавлена в розгляді цього питання", – переконана вчителька української мови Світлана Пономаренко.
У школі навчаються 29 дітей. На них припадає два десятки вчителів та інших працівників. У районному відділі освіти пояснюють: утримувати всю школу – затратно для бюджету.
На 4 місяці, щоб профінансувати Гусаківську школу, треба 495 тисяч гривень. Нема людей, які готові дати таку кількість грошей,
– розповіла начальник відділу освіти Звенигородської РДА Лариса Кочерга.
Наприкінці вересня має відбутись суд у справі Гусаківської школи. Шанс виграти у селян є. Вони мають знайти спонсора, який би щороку виділяв щонайменше 900 тисяч гривень на утримання навчального закладу. Інакше, провчившись рік у школі, якої не існує, діти не отримають атестатів. Адже вони офіційно не закріплені за жодним навчальним закладом. За це батьки можуть самі потрапити під суд.
Читайте також: Освітній скандал: в підручниках для дітей возвеличують Росію та імперські амбіції