У вівторок буде проходження атмосферного фронту. Через це на всій території нашої держави посилиться вітер, розповіла 24 Каналу синоптикиня Укргідрометцентру Наталія Птуха.

Читайте також З аномаліями і вищою температурою: яку погоду прогнозують на весну 2023

Українців попереджають про сильний вітер

Атмосферний фронт буде надходити з північного заходу та супроводжуватиметься опадами. Тим часом пориви вітру сягнуть 17 – 22 метрів на секунду.

У західних областях навіть подекуди 25 метрів на секунду. Тобто доволі таки активний атмосферний фронт, активні процеси будуть відбуватися, відповідно вітер буде відчутний, тож треба бути уважними і обережними,
– підкреслила Птуха.

Правила безпеки під час вітру

Через сильний вітер рятувальники встановили I (жовтий) рівень небезпеки. Людям рекомендують дотримуватися низки правил. Зокрема:

  • намагайтеся не ходити під розлогими деревами, біля будівельних майданчиків;
  • тримайтеся якнайдалі від рекламних щитів та ліній електропередач, адже пориви вітру можуть спричинити їх пошкодження;
  • не залишайте транспортні засоби під деревами, рекламними щитами, стовпами електромереж;
  • щільно закрийте вікна, двері, горища у будинках;
  • приберіть з балконів, лоджій предмети, що не закріплені та можуть впасти на вулицю.

Жителів кількох регіонів попередили про небезпечні гідрологічні явища

В Укргідрометцентрі повідомили, що 20 – 23 лютого на ділянці Верхнього Дніпра в Україні та ділянці Десни Новгород-Сіверський – Макошине утримуватиметься затоплення заплави. Тож очікується порушення транспортного сполучення з окремими прирічковими селами у Чернігівському, Новгород-Сіверському, Корюківському районах та часткове затоплення окремих населених пунктів у Чернігівському районі Чернігівської області. Оголошено ІІ рівень небезпеки.

Крім цього, 20 – 21 лютого внаслідок опадів на річках басейну Прип'яті очікується підйом рівнів води. Можливе повторне затоплення сільгоспугідь та господарських споруд у прирічкових населених пунктах Ковельського району Волинської області. Там оголосили І рівень небезпеки.

Також 20 – 21 лютого, внаслідок добігання паводкової хвилі, продовжаться підвищення рівнів води на ділянці Дністра Роздол – Заліщики на 0,2 – 0,5 метра та на Тисі в створі поста Чоп на 2,5 – 3,0 метра над поточними рівнями, без негативних наслідків.


Гідрологічні попередження / Гідрометцентр