Про це 24 Каналу розповів політолог Микола Давидюк. Він припустив, що в майбутньому можна буде побачити протистояння "єльцинської сім'ї" та клану Владіміра Путіна.

Дивіться також Вибори – це стрес для диктатора: для чого Путіну потрібні антивоєнні суперники

Що відомо про можливих опонентів Путіна

Поки що в інформації про опозицію сім'ї Єльцина до Путіна замало фактажу. Однак навіть такі обережні "вкиди" можуть становити загрозу для диктатора.

Як Дерипаска пов'язаний із Єльциним

Російський олігарх з 2001 року був одружений на доньці голови Адміністрації президента Росії й найближчого соратника Бориса Єльцина, який своєю чергою також одружився з донькою російського президента. Через це існує припущення, що саме Дерипаска є "гаманцем" сім'ї Єльцина.

Саме у 2000-х роках активи Дерипаски істотно збільшилися, завдяки чому він розширив свою сферу зацікавлення з торгівлі алюмінієм на й інші галузі економіки. Про значні зв'язки російського олігарха може свідчити бодай те, що в 2013 році він отримав тендери на будівництво олімпійських об'єктів у Сочі, а Сєргєй Лавров називав його "видатним бізнес-лідером" Росії.

"Це можна вважати першим натяком на наявність у Росії системного опозиціонера Путіну, в якого є гроші, медіа та зв'язки, і який має, що запропонувати російським елітам", – переконаний Давидюк.

Ці російські еліти, які через війну та санкції втратили чимало грошей, зараз перебувають "у заручниках" Путіна. Натомість "сім'я Єльцина", на думку частини російських олігархів, могла б створити кращі умови для співпраці між владою та елітами.

Микола Давидюк про вкиди щодо можливого президентства Дерипаски: дивіться відео

Саме тому не можна виключати, що це коло людей зможе висунути свого кандидата, адже вони мають достатньо впливу для того, щоб зареєструвати його, не зважаючи на позицію Путіна. І гіпотетично це може стати початком протистояння між євразійсько-орієнтованими путіністами та прихильної до відновлення зв'язків із Заходом сім'ї Єльцина.

Що думає Дерипаска про війну та санкції

  • На початку війни підприємства Дерипаски практично одразу потрапили під санкції Сполучених Штатів, а згодом і України. Оскільки він є власником численних металургійних заводів, продукція російського олігарха активно використовується у виробництві російської зброї.
  • В перші дні повномасштабної війни, коли акції російських компаній по всьому світу різко впали, Дерипаска пророкував, що внаслідок агресії на Росію чекатиме криза, втричі сильніша за дефолт 1998 року. Однак цього не сталося, через що олігарх мусив визнати, що його прогноз щодо падіння російської економіки на 30% був хибним.
  • У своєму телеграм-каналі Дерипаска часто скаржиться на санкції та висловлюється за припинення війни на умовах Росії (зокрема, з поверненням заморожених коштів), а також – зловтішається економічним проблемам Європи, називаючи їх розплатою за небажання домовлятись із Росією.