Навіщо децентралізація

Якщо говорити про чисту децентралізацію, то це дуже прості і зрозумілі речі. Це коли людина може вирішити усі свої справи якомога ближче до свого місця проживання. Однак, у нас за гарними словами, часом криється абсолютно інший зміст.

У законопроекті, що схвалила Конституційна комісія є поглиблення централізації.

Зміни до Конституції

Ці зміни від самого початку були нав’язані Росією. Саме російське керівництво вперше згадало про те, що Україні необхідно втручатись у свою Конституцію: забезпечити особливий статус для Донбасу. Про це у Кремлі говорили ще на початку весни 2014 року.

Європейські політики натякали на зустрічах, що нам потрібно забезпечити цей статус. Я вважаю, що політикам не потрібно обманювати ні себе, ні інших — окуповані території, у різних трактуваннях, все одно залишаються окупованими.

Лише парламент, як представницький орган українського народу має право змінювати Конституцію. Ми зі свого боку працюємо та спілкуємось з колегами, аби вони дуже відповідально підійшли до зайняття тієї чи іншої позиції, які стосуються конституційних змін.

Поки люди не зрозуміють у чому суть змін, ми не маємо права це зробити.

Пропаганда

В Україні вчасно не відреагували на російську пропаганду, зараз вона має потужний вплив у нас і закордоном. Наприклад, у Берліна досі називають війну на Донбасі — "конфліктом на Сході" та "українська криза". Якщо пропаганда їх так виховала, то як їм пояснити, що проблема війни від впровадження особливого статусу нікуди не зникне? Питання залишається відкритим.