Нещодавно на місце конфлікту прибули київські чиновники з Міністерства закордонних справ. Вони заявили, що цей канал треба повністю віддати білорусам, бо вони й так, мовляв, завжди обслуговували водойму.
Жирицький канал у Любешівському районі Волині багато років розділяв Україну й Білорусь. У радянські часи межа між республіками пролягала серединою русла. Але вона була умовною, а не офіційною.
Майже 20 років вже офіційно лінію кордону змістили на кілька метрів. Розголосу тоді цей процес не набув. Тож коли білоруси взялись за облаштування своєї межі — це обурило місцевих селян.
Українські прикордонники запевняють, що ніхто нічого не відбирає. Та сільський голова б'є на сполох.
Читайте також: На Волині активісти заблокували міжнародну трасу
За його словами, разом із каналом під контроль Білорусі відходить і вся гідросистема цього району. Лякає людей і водосховище, яке білоруси споруджують біля кордону. Мовляв через це можуть обміліти місцеві озера.
До того ж, подекуди він має три русла, і розривати єдину систему не можна. Селян така позиція заводить ще більше.
Однак конфліктна територія — непридатна ні для пасовищ, ні для сільгоспробіт, ні для проживання. По суті, це болото, особливо в паводок.
Очільниця села готова втихомирити агресію селян лише після того, як побачить документаційне підтвердження, що місцевим водоймам нічого не загрожує.