Давайте зовсім трішки проговоримо важливість кожної з цих вимог.
Без створення антикорупційного суду ТОП-корупціонери залишаться непокараними. Старі, нереформовані суди і далі покриватимуить Насірових, Охендовських, Мартиненків та інших, обвинувачених детективами Антикорупційного бюро. Згадайте лише цирк, коли українській суддя не повірив у британське громадянство Насірова, тримаючи в руках лист британського міністерства внутрішніх справ, де це було прямо вказано.
62% українців переконані, що зменшити рівень напруги в суспільстві має реальна, з покаранням винних боротьба з корупцією у владній верхівці країни. Для порівняння – лише 40% вважають, що суспільну напругу зменшить досягнення реального прогресу на Донбасі.
Читайте також: Хто навмисне розхитує політичну ситуацію в Україні
Без створення антикорупційного суду ТОП-корупціонери залишаться непокараними, що в свою чергу збільшить вже і так критичний рівень напруги в суспільстві. Такий рівень напруги ще й в час війни загрожує існуванню нашої країни як такої. Створення антикорупційного суду – це вже не лише питання відновлення спаведливості. Це питання виживання нас, як народу.
Зміна виборчих правил. Тут я буду менше говорити і більше показувати. Наприклад, на відео, знятому минулого тижня, чітко видно кнопкодавство Андрія Лозовго – депутата від "Радикальної партії" Олега Ляшка. Лозовому начхати на наше обурення, бо за існуючими виборчими правилами ми, виборці, нічого йому не зробимо. Ляшко включить його у список, і Лозовий точно потрапить в наступний склад Верховної Ради.
Якщо ж ми всі разом 17-го жовтня витиснемо з Верховної Ради відкрити виборчі списки, то Лозовий і такі, як він, ніколи більше не потраплять до українського парламенту.
А от представниця президента у Верховні Раді та дружина генерального прокурора України Ірина Луценка нещодавно кинула своєму колезі по фракції: "Алег, винєсі етого козла”. "Козлом" пані представниця президета назвала колегу зі "Свободи" Олега Левченка. Нічого вам ситуація не нагадує? Пам'ятаєте знамените відео з Януковичем "про козлів, які заважають нам жити".
Читайте також: "Тітушки" та адмінресурс в епоху Порошенка
Правда схоже? Але ще цікавіше те, кого саме пані Луценко просить винести того козла. Звертається пані представниця Порошенка до члена "Блоку Петра Порошенка" Олега Недави.
Цей прекрасний чоловік – екс-бухгалтер і довірена особа Юрія Іванющенка. Так,так, того самого "смотрящєго" чи не в усіх найкримінальніших схемах Януковича. Зараз Олег Недава член фракції "Блоку Петра Поршенка". До речі, цей прекрасний депутат Порошенка прямо у Верховній Раді розповідав, що насправді його патрон – Юрій Іванющенко – кришталевої води бізнесмен і меценат. Недаву після того навіть з фракції БПП не виключили.
І пані Луценко, і Недаві начхати на наше обурення. На наступних виборах Петро Порошенко запхає їх обох у свій виборчий список, і в нас не буде можливості викинути обох на смітник історії.
Хіба ми 17-го жовтня масовим мирним протестом змусимо Верховну Раду змінити виборчі правила, за яким зможемо нарешті позбутися у ВРУ і Луценок, і Недав.
Читайте також: Результати соціологічного дослідження про підтримку ідеї вступу України в ЄС самими європейцями
Пояснювати необхідність скасування депутатаської недоторканості не треба нікому, окрім хіба що самих депутатів. Вже 20 років про це говоримо. І, повірте, ще стільки ж будемо говорити, якщо не змусимо Верховну Раду нарешті це зробити. Так, саме змусимо проти їх волі. Ніхто ж з нас серйозно не думає, що депутати добровільно від недоторканості відмовляться.
Отже, якщо ви хочете цих змін, запрошуємо 17-го жовтня під Верховну Раду або ваші обласні ради вимагати створення антикорупційнго суду, скасування депутатської недоторканності та зміни виборчих правил. Більше деталей про акцію на сайті VPR.ORG.UA.
Масовий мирний протест – нормальна європейська практика. В цьому році такі масові мирні протести провели, наприклад, поляки і румуни. В обох країнах громадяни змусили владу зробити те, що вони вимагали.
Якщо нас 17-го жовтня буде менше, ніж поляків і румун, значить поки ми, як народ, не готові жити краще. Ну хоча б як жити так, як живуть поляки і румуни, які вміють масовим мирним протестом змушувати свою владу робити необхідні реформи.
Права ніколи не давали, їх завжди брали. Особливо, якщо йдеться про право жити гідно.