Дані оператора газотранспортної системи України держкомпанії "Укртрансгаз" свідчать, що наразі українські газові сховища заповнені більше, ніж на половину.
Цікаво: Тарифи на тепло та гарячу воду знижено до 30%: список міст
Так, станом на 8 лютого запаси газу в ПСГ становлять 16,66 мільярда кубометрів. Це на 55% більше, ніж в аналогічний період 2019 року – тоді було 11,64 мільярда кубометрів.
У суботу зі сховищ відібрали 128,7 мільйона кубометрів газу. При цьому Україна 8 лютого імпортувала 162,2 мільйона кубічних метрів газу та видобула 56,49 мільйона кубометрів газу.
Обсяги використання газу зі сховищ цього року набагато нижчі через теплу зиму. Так, протягом січня Україна використала лише близько 4,83 мільярда кубометрів газу.
В Україні діють 12 газових підземних сховищ загальною активною ємністю 31 мільярд кубічних метрів. Одне з них розташоване на непідконтрольній Україні території в Луганській області.
До слова, прем’єр-міністр Олексій Гончарук ще на початку опалювального сезону запевняв, що Україні цієї зими не загрожує енергетична криза. Наша держава забезпечена газом, вугіллям, і всіма необхідними ресурсами.
Яка ціна на газ в Україні? Кабмін встановив фіксовану ціну на газ на весь опалювальний сезон. Українці добровільно зможуть обрати: або платити за звичною системою формування ціни щомісяця, або просто по 8 гривень за один кубічний метр газу.
Президент Володимир Зеленський заявив, що його команда працює над тим, щоб ціна на газ була ще меншою.