Якщо у сесійній залі це рішення підтримають, то вони стануть 22 та 23 у списку тих, у кого за часів незалежності забрали депутатсткий захист. А от чи покарають їх, це вже інше питання.
Читайте також: Катування, махінації, хабарі: за що ВР позбавляла недоторканості депутатів
За три роки недорканність забради у 16 обранців. А сидить у СІЗО лише одна Надія Савченко.
Намагання прокуратури звинуватити мене в тому, чого не було, не витримують ніякої критики,
– сказав нардеп від "Опозиційного блоку" Дмитро Колєсніков.
Нардеп Дмитро Колєсніков виправдовується перед членами регламентного комітету Верховної Ради. Генпрокурор Юрій Луценко звинувачує його у зловживанні службовим становищем. Коли Колєсніков очолював Агентство держмайна, знищили промисловий потенціал підприємства оборонної галузі в Дніпрі. Заради приватизації змінили цільове призначення 2-х корпусів.
Це підприємство має стратегічне значення для економіки і безпеки держави. Щодо такого майна не можуть вживатися дії, наслідком яких може бути їх відчуження,
– заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Аргументів на користь зняття імунітету з Колєснікова виявилось достатньо: члени комітету схвалили подання генпрокурора на зняття недоторканності і притягнення до кримінальної відповідальності опоблоківця. Таке ж рішення і щодо Олександра Вілкула. Нардепа підозрюють у незаконному збагаченні на мільйони гривень. Зі слів Луценка, Вілкул прокручував махінації із землею, коли очілював Дніпропетровську ОДА.
"Підприємці замість того, щоб заплатити до держбюджету 8 мільйонів гривень, заплатили 3. Цю різницю вони змогли не заплатити завдяки діям, в яких ми обгрунтовано підозрюємо голову тодішньої (Дніпровської – ред.) ОДА Вілкула", – додав Луценко.
Читайте також: Парубій озвучив головні завдання Верховної Ради на наступному тижні
І це ще не все. У 2015 Державна фіскальна служба виявила, нарпдеп не сплатив 20 мільйонів гривень податків і не задекларував статків на 72. "Я себе не вважаю винним точно ні в чому. Хто був в чомусь винен, того вже давно немає", – відповів нардеп від "Опозиційного блоку" Олександр Вілкул.
За час незалежності недоторканність забрали у 21 депутата:
– А першим був депутат Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки Степан Хмара. Його звинуватили у побитті полковника КДБ.
– За зловживання службовим становищем і розкрадання державного майна поплатилися нардепи Юхим Звягільський, Павло Лазаренко, Микола Агафонов, Віктор Жердицький. Достроково припинив повноваження за навмисне вбивство Віктор Лозінський.
– У 2015 – 2016 роках недоторканність втратили Олег Царьов, Сергій Клюєв, Сергій Мельничук, Ігор Мосійчук, Олександр Онищенко та Вадим Новінський.
– Торік до їх числа приєдналися Андрій Артеменко, Євген Дейдей, Олесь Довгий, Андрій Лозовий, Максим Поляков, Борислав Розенблат, Михайло Добкін, Євген Бакулін та Надія Савченко.
З них поки що сидить у СІЗО лише Савченко. Ті кого звинувачують у фінансових злочинах, гуртом вкрали з держбюджету близько мільярда доларів. Це дуже приблизні цифри. Нагадаю, торік саме стільки Україна отримала від МВФ.
Читайте також: В Україні планують посилити відповідальність за підкуп виборців
Показово, що у Верховній Раді нині зареєстровано два законопроекти щодо зняття недоторканності. Один з них пропонує позбавити обранців імунітету з дня вступу у дію, інший з 2020 року. За обидва документи проголосували у першому читанні. До обох немає зауважень Конституційний суд. Однак, до другого читання поки не дійшло.