Тоді загинули щонайменше двоє людей. Генпрокуратура кваліфікувала мукачівську стрілянину як терористичний акт. А очільником Закарпаття тоді терміново призначили Геннадія Москаля.
Перші постріли пролунали в обідній час на території спорткомплексу, який належить Ланю. Конфлікт намагались вирішити силовики. Та після безрезультатних перемов бійці "Правого сектору" вирвалися за місто.
Згодом під натиском правоохоронців правосекторівці втекли в ліс. Кілька днів тривала спецоперація із пошуку бунтівників. Затримати вдалось лише чотирьох. Неофіційною причиною ледь не бойових дій на мирній території називали боротьбу за потоки контрабанди.
Напередодні річниці стрілянини у Мукачівському суді судили чотирьох її учасників. За ґратами представники "Правого Сектору".
Мукачівську стрілянину генеральна прокуратура України вважає терактом. В його організації підозрюють очільника "Правого Сектору" на Закарпатті Олександра Сачка. Йому загрожує довічне ув’язнення.
Читайте також: Стрілянина в Мукачевому. Хронологія подій
Станом на сьогодні правоохоронці встановили особи усіх 13 правосекторівців, причетних до стрілянини. Де зараз п'ятеро з них досі невідомо. Найбільше правоохоронців цікавить Роман Стойка, колишній співробітник міліції. Він був координатором зустрічі із Ланем. У "Правому Секторі" визнали, що в їхніх лавах він був провокатором.
Тим часом, Мукачівський міськрайонний суд продовжив утримання під вартою 4 правосекторівців до 6 вересня. За рік часу феміда так і не назвала ні основну причину конфлікту, ні винних у збройному конфлікті.
Автор: Ольга Залуцька