Слово "бесідка" часто використовується для позначення невеликих відкритих споруд для відпочинку, але частіше його перекладають як "альтанка".
Існують архітектурні відмінності між бесідкою та альтанкою, а також інші терміни для різних споруд, таких як павільйон, ротонда, пергола, намет, навіс і бельведер.
Деякі альтанки в Україні стали символами міст, такими як Біла альтанка в Полтаві та альтанка на Володимирській гірці в Києві.
Назвіть цю споруду по-іншому / Freepik. Ілюстративне фото
Чи правильно говорити "бесідка" українською. Чи, можливо, є інші варіанти назв цієї споруди.
24 Канал пояснює як правильно називати та чим відрізняються відкриті архітектурні споруди для відпочинку у дворах, садах, парках і лісах.
Тлумачні словники фіксують кілька назв для позначення невеликих відкритих споруд для відпочинку та захисту від сонця чи дощу у парках залежно від архітектурних особливостей.
Можна зустріти "бесідку", як слово, яке перекладається, та яке не потребує перекладу. Найпоширенішим варіантом перекладу є слово альтанка. Однак, між бесідкою та альтанкою існують архітектурні відмінності.
Альтанка – оглядовий майданчик під накриттям, оформлений легкими бортиками або колонами, призначений для споглядання навколишньої природи. Це більш капітальна споруда з каменю, мармуру, цегли, кованого металу.
Раніше альтанкою називали виступ бельведера у вигляді архітектурного елемента. Тобто альтанка була частиною будинку або іншої архітектурної конструкції. Але з часом такі оглядові майданчики стали встановлювати окремо від будинку в мальовничому місці саду або парку. Конструкція альтанки більш відкрита, щоб виконувати функції оглядового майданчика. Приклад: "Літніми вечорами родина любила збиратися в садовій альтанці".
Альтанка-бельведер /Freepik
Бесідка – накрита, садова споруда для відпочинку і бесід, у ній часто встановлюються столи та лавки. Їх роблять у вигляді відкритих майданчиків під навісом або у вигляді закритих маленьких будиночків.