Зокрема, таку версію висунула інформаційна агенція ТАСС з посиланням на джерело у правоохоронних органах.

За даними ресурсу, слідство наразі перевіряє інформацію про те, що Акбаржон Джалілов навчався у лавах "Ісламської держави" на території Сирії в 2015-2016 роках.

"29 листопада 2015 року Джалілов вилетів із Санкт-Петербурга до Стамбула, звідки, за попередніми даними, міг перебратися до Сирії, де навчався у лавах прихильників "Ісламської держави ", – наголосило джерело агенції.

Правоохоронець також додав, що імовірний терорист після вильоту за кордон довгий час був відсутнім у Росії.

Офіційний представник Слідчого комітету Росії (СКР) Світлана Петренко своєю чергою зауважила, що під час обшуку в квартирі на Цивільному проспекті, яку близько місяця тому зняв Джалілов, було знайдено двосторонній скотч, фольга та "інші предмети", аналогічні до тих, що було виявлено в конструкції знешкодженої бомби, пише "Коммерсантъ".

Читайте також: Вибух у метро Санкт-Петербурга: ДНК-експертиза встановила особу терориста

Крім того, видання зазначає, що за однією з версій, яку СКР зараз перевіряє за сприяння Комітету національної безпеки Киргизії (КНБК), Джалілов міг скоїти теракт, потрапивши під вплив терористичного угруповання "Туахід валь-джихад", яка діє в Сирії.

Так, КНБК повідомляє, що до неї входять сотні узбеків, в тому числі ті, що проживали в Ошській області Киргизії, звідки родом імовірний смертник.

Зауважимо, що організація є наразі забороненою у Киргизстані, однак бойовики розгорнули активну діяльність в інтернеті.

Ресурс додає, що, з'їздивши місяць тому в рідній Ош, Джалілов міг почати активно контактувати зі своїми земляками-радикалами. А потрапивши під їхній вплив, можливо, отримав від них і інструкції з підготовки подвійного теракту в метро.

Читайте також: У Санкт-Петербурзі затримали 7 ймовірних вербувальників "Ісламської держави"

Нагадаємо, 3 квітня у метро Санкт-Петербурга пролунав вибух. За офіційними даними, у результаті 9 осіб загинули та 20 зазнали різних травм.

Раніше у здійсненні злочину підозрювали двох людей, один з яких міг бути смертником.

Згодом Держкомітет національної безпеки Киргизстану та Слідчий комітет Росії, зазначили, що теракт скоїв Акбаржон Джалілов, який отримав російське громадянство.