Притулки переповнені

Собака Бруно живе у львівському притулку "Милосердя". Разом із ним ще - 283 собаки, хоча місця розраховано лише на 120 тварин. На півгектарній території, і породисті пси, які набридли господарям, і звичайні безпородні.

Зараз у львівському притулку найбільше тварин за всі роки існування. За собаками, як можуть, доглядають, лікують та щодня годують.

Два місяці фірма-постачальник давала зоозахисникам крупу в борг, тепер відмовляються співпрацювати із притулком допоки ті не виплатять грошей.

У притулку постійно працюють двоє чоловіків. На цій імпровізованій кухні вони готують їжу майже для трьох сотень собак. А зарплатню чоловікам платять волонтери та захисники тварин із власної кишені.

На день для притулку потрібно не менше трьохсот гривень. І це кошти лише на харчування, не враховуючи лікування та інші витрати, наприклад, будівництво вольєрів чи утеплення будок на зиму. Та коштів, за які потрібно забезпечити життя тваринам, держава не дає вже майже півроку.

Німці дали гроші для українських собак

В Одесі грошей від казначейства не чекають. У 2005 році за кошти німецького товариства захисту тварин побудували новий притулок. Німці витратили понад мільйон євро.

Ідея збудувати німцями притулок виникла, коли ті дізнались, як в Україні жорстоко позбуваються бездомних тварин. Тож усі витрати на притулок іноземні зоозахисники взяли на себе, платять ще зарплатню всьому персоналу.

Кожного місяця ми витрачаємо на притулок близько 200 тисяч, залежно від пори року, взимку ці витрати збільшуються. У нас в притулку працює 24 людини, тобто штат у нас невеликий, - розповів директор благодійної установи "Притулок для тварин" Ірина Наумова.

Зараз у притулку близько двох сотень тварин. З них 200 собак і ще 50 кішок. Тварин виловлюють спеціальні служби і привозять сюди. У притулку собаки та кішки перебувають найменше тиждень, за цей час їх приводять у порядок, а потім намагаються десь прилаштувати і знайти господаря.

Потрапити саме до цього притулку для тварин мабуть за щастя. Адже кожен має свій куток - 5-6 квадратних метрів. А годують тут не кашами, а кормом та м'ясними консервами.

Притулок для тварин, що поруч із Одесою звикли називати німецьким. Він збудований за усіма європейськими стандартами та нормами. Хоча певні відмінності від закордонних притулків усе ж таки є.

На весь півострів немає жодного притулку для тварин

Ще перед Єврочемпіонатом обіцяли, що в найбільших містах України побудують притулки для собак.

Тодішній міністр екології та природних ресурсів Микола Злочевський заявив, що для будівництва притулків будуть використані проекти європейських зразків, які погодять з громадськими екологічними організаціями та місцевою владою, так як для держави є важливим вирішення проблеми бездомних собак.

Та далі розмов справа не пішла. У Криму, на весь півострів, взагалі немає жодного притулку для тварин.

Тож бездомні собаки вільно розгулюють вулицями. І є небезпечними. Так, наприклад, поруч із Сімферополем, рік тому трирічна дівчинка загинула, її загриз бездомний пес.

Рада ратифікувала Європейську конвенцію про захист домашніх тварин

Майже 194 роки потрібно Україні, щоб наздогнати європейський рівень цивілізованості щодо захисту безпритульних тварин – стверджують зоозахисники. Українському законодавству, що регулює ставлення людей до тварин, виповнилось лише 6 років, тоді як, наприклад, Великобританії — трохи більше 200 років.

На Заході беруть відповідальність за вирішення цього питання, без державного втручання, без державного фінансування. Не думаю, що якісь ентузіасти зможуть вирішити це в рамках суспільства. Неможливо без допомоги держави це питання вирішити, - каже віце-президент Західного товариства захисту тварин Юрій Микитюк.

2 листопада Верховна Рада України ратифікувала Європейську конвенцію про захист домашніх тварин.

В Європі вона діє вже 16 років. Згідно з нею, ніхто не повинен залишати домашньої тварини. Якщо собака чи кішка стає бездомною, її має забирати під опіку держава.