Скептики переконані – цей рік відзначився зростанням насильства та військових конфліктів у світі. Україна, терористична "Ісламська держава", зіткнення у Секторі Гази, громадянська війна у Лівії. Та лідера, який би зміг наблизити світ до миру, так і не знайшлося.

Однак привід уважно стежити за ходом нагородження в українців таки є. Ще наприкінці квітня кілька громадських організацій Татарстану висунули на здобуття Нобеля лідера кримських татар Мустафу Джемілєва. Дисидент, ув'язений радянською владою, заслуговує на премію через пошуки винятково мирного шляху розв'язання етнічних конфліктів, переконані активісти у Татарстані.

Через несприйняття анексії Криму російська влада оголосила Джемілєва персоною нон-грата на території власної батьківщини. Як не парадоксально, але й самого російського керманича Володимира Путіна також хочуть зробити миротворцем. Про висунення його кандидатури стало відомо на початку березня.

Головними фаворитами на перемогу називають Папу Римського Франциска та колишнього системного аналітика Агентства національної безпеки США Едварда Сноудена. Серед інших найвірогідніших переможців – 17-річна пакистанка Малала Юсуфзаі, яка виступає за права жінок у своїй країні, Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун та опозиційна до російської влади "Нова газета".