“За кілька, ну принаймні, 4-5 минулих років в цілому в Україні ядерних якихось надзвичайних ситуацій, грубо кажучи, не відбувалось, і це позитивно. На сьогодні, я вважаю, що за інерцією, ще від проектних закладок, наша система ядерної енергетики функціонує безпечно”, - сказав експерт з питань енергобезпеки Богдан Соколовський.
Експерт каже, аби будувати нові енергоблоки, необхідна серйозна державна стратегія і гроші. Втім, опоненти не погоджуються. За їхніми словами, атомний комплекс в Україні треба згортати, оскільки енергоблоки перебувають в незадовільному стані і можуть бути небезпечними. Відтак, вкладати кошти в їхній ремонт - марнотратство.
“Ми хочемо, щоб в Україні працювали сучасні, нові, безпечні джерела енергії. І витрачати величезні кошти на те, щоб підтримувати цих старих ядерних монстрів, не можна це підтримати”, - каже експерт з питань енергетики Дмитро Хмара.
Нагадаємо, 18 січня Рівненська АЕС знизила потужність першого енергоблоку через мікротріщини на опорному ізоляторі струмопроводу. За кілька годин після усунення дефекту турбогенератор знову підключили до мережі. Експерти запевнили, це була штатна аварія, яка не завадить подальшій роботі блоку.