"Дорогі друзі, щиро вітаю вас зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, яка з давніх-давен вважалась захисницею українського війська - спочатку нашого козацтва, а потім в буремні часи Другої світової війни - вояків повстанської армії. Саме тому я підтримав ініціативу своїх колег, які пропонують зробити 14 жовтня офіційно Днем українського війська", - йдеться у тексті опублікованому прес-службою ВР.

Також Олександр Турчинов в своєму привітанні згадав козака Гаврилюка та Майдан.


"До речі, «козак» з тюркського - вільна людина. Вільною людина може бути лише тоді, коли має право вибору і коли вона готова це право захищати. Саме за це право обирати наш шлях стояв під тортурами на морозі справжній козак - Михайло Гаврилюк. Саме за це право стояв кожен із нас на Майдані!
Українці визначились зі своїм вибором. Ми обрали шлях свободи та розвитку. Ми вкотре довели, що ми вільні. Вільні, тому що справжні нащадки вільних людей - козаків. Цього року ми змінили хід історії, і впевнились, що приналежність до козацького роду, як співається в нашому Гімні, - означає бути вільною людиною, бути українцем. Іншого вибору в нас немає. Зі святом!" - сказано у тексті привітання.


За легендою, у цей день військо давніх русів на чолі з Аскольдом взяло в облогу центр православ'я — Константинополь, намагаючись захопити місто. Мешканці столиці Візантії у гарячий молитві звернулись до Богородиці з проханням про порятунок. І Богородиця, за оповіданнями, з'явилася перед людьми та вкрила їх своєю покровою (омофором). Після цього вороги вже не могли побачити цих людей.
Як вказують деякі джерела, вражений Аскольд та його дружинники прийняли святе хрещення та стали християнами.
За іншою версією, натхненням для свята стало видіння Андрія юродивого під час облоги Константинополя військами агарян. Пресвята Богородиця з'явилася мешканцям міста у храмі та прийняла їх під свій захист покров. Після цього війська противника відступили, а місто було врятовано.