Фахівці кажуть, це через те, що люди стали виваженіше та практичніше ставитися до сімейних стосунків.

“Перш ніж взяти шлюб, молодь відповідальніше до цього ставиться і дуже часто спочатку перевіряє свої стосунки, живуть разом, тобто таке неофіційне шлюбне партнерство, а потім цей шлюб вже реєструється”, - розповідає провідний науковий співробітник Інституту демографії НАНУ Людмила Слюсар.

Саме завдяки дошлюбному випробувальному етапу і зменшується кількість невдалих шлюбів, запевняють експерти. Пересічні ж громадяни здебільшого вважають, що люди не поспішають розривати стосунки через матеріальні негаразди.

“З кризою. Ніхто не хоче ділити своє нажите, те, що нажили. А можливо, люди стали більше кохати один одного. Було б добре”, - каже студентка Галина.

“Все залежить від стану економіки в країні, тому сімейство залежить тільки від стану в країні, більше ні від чого”, - вважає киянин, одружений 50 років Василь Іванович.

“Можливо, люди стали більш серйозно ставиться до шлюбів. Вони побачили, напевно, статистику, скільки шлюбів розпадається, ну і більш відповідально до цього ставляться”, - гадає киянка Дарина.

“З економічною ситуацією. Сім`я і дві людини може легше пережити цю так звану кризу. А ще і небо. Зараз світ повертається до любові”, - каже киянин Яків Вікторович.

Справді, в період економічної кризи навіть емоції та самолюбство легше контролюються, жартують психологи. За статистикою Мінюсту, в цілому по країні в останні два роки шлюбів реєструють більше, ніж розлучень. Втім, Україна все ще залишається в лідерах серед країн Європи за кількістю офіційних розривів стосунків.