Про це заявила в понеділок, 1 грудня, представник держдепартаменту США Джен Псакі, передає РИА Новости.

Ми знаємо про переговори між Росією та Іраном, які стосуються різних областей економічного співробітництва. Ми будемо продовжувати стежити за розвитком цих дискусій, що стосуються перспектив їхньої співпраці. Ми не знаємо конкретних деталей переговорів. Якщо будуть підозри про те, що домовленості є санкційними, ми будемо діяти, але поки ми не можемо (робити це) абстрактно,
— сказала Псакі.

Водночас, щодо Ірану діє цілий ряд санкцій, які були введені у різні роки США і ЄС, а так само по лінії СБ ООН. У листопаді 2013 року в Женеві "шістка" міжнародних посередників і Іран домовилися підготувати угоду, яка гарантує виключно мирний характер ядерної програми Тегерана в обмін на повне зняття санкцій.

При цьому в січні 2014 року, згідно Женевським домовленостями, ЄС призупинив дію низки санкцій. У серпні те ж саме зробили США.

При цьому, ряд конгресменів США в даний момент виступає за посилення санкцій щодо Тегерана.

Як відомо, 10 вересня Росія запропонувала Ірану продавати нафту через російських трейдерів.

На початку року стало відомо, що Росія готується до поставок іранської нафти в обмін на зерно. За даними Reuters, що Москва сподівається щорічно поставляти зерно на суму до $ 500 млн.

Угода форматом "нафта в обмін на товари" обговорюється як спосіб обійти західні санкції, накладені на обидві держави, - на Росію через українську кризу та на Іран через його ядерну програму.

До слова, глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що підписання угоди з Тегераном щодо його ядерної програми ніколи не було настільки близьким.