У понеділок, в центрі Києва, через дорожній конфлікт п’ятеро молодиків побили народного депутата Мустафу Найєма. Як наслідок – зламана щелепа та струс мозку. Нардепа прооперували у той же день. Після чого два дні трималась висока температура. Через це лікарі не дозволили судово-медичну експертизу, яку планували зробити ще вчора.

Читайте також: Чим хвалились у соцмережах підозрювані у нападі на Найєма: скріншоти з видалених сторінок

Водночас, трьох підозрюваних у побитті відпустили під домашній арешт. Один має бути вдома цілодобово, інші двоє – тільки вночі. Їх навіть не зобов'язали надіти електронні браслети.

Якщо вже одна особа втекла. Очевидно, ще треба чинити заходів, щоб не втекли й інші. Більше того, громадяни Росії роблять посеред Києва що їм заманеться, і ціла державна машина не може, або не хоче нічого з цим робити,
– сказав юрист, директор Фундації DEJURE Михайло Жернаков.

У цьому випадку – це судді шевченківського суду – Олена Мєлєшак і Тетяна Левицька. Остання раніше запроторила за ґрати на 2 місяці чоловіків за спробу підпалу монастиря Московського патріархату. Також входить до колегії суддів, які розглядають справу вбивства Олеся Бузини. Судова тяганина триває вже майже 3 роки.

Проте куди цікавіша її колега – суддя Мєлєшак. Раніше вона відмовилась брати під варту двох екс-беркутівців, яких підозрюють у розгоні активістів Євромайдану. А бувши на посаді голови суду, за свідченнями судді Макаренко, вчиняла тиск на неї під час розгляду однієї зі справ проти активістів Автомайдану.

Більше – дивіться у сюжеті.