Про це він сказав у коментарі Gazeta.ua.
Згідно з даними опитування Київського міського інституту соціології, чим старша людина, тим менш щасливою вона себе почуває.
Так, у віці 18-29 років кількість щасливих українців становить 71%, а у віці 70 і більше - 40% і менше.
"Найбільше себе відчувають нещасливими літні люди без віри у бога. Через те, що у радянські часи релігія викорінювалася, нині більшість людей похилого віку не мають віри. Вони ввійшли у свій вік без бога, тому нещасливі. Віряни завжди більш щасливі, бо приймають своє життя таким, як воно є. Вони завжди почувають себе краще", - пояснив сімейний психолог Юрій Калашніков.
На думку спеціаліста, молоді люди щасливіші бо далекі від думок про смерть.
"Фактори, які роблять щасливою людину у молодості і в старості - різні. Літня людина може сказати: я прожив добре життя, у мене було багато вражень. Молода людина сприймає себе у контексті своїх можливостей, які покращать її життя в майбутньому: сьогодні я можу потерпіти, я пізніше я матиму все, що захочу. Якщо вона не бачить майбутнє у світлих тонах, не впевнена у ньому, вона нещасна. Хто навчився насолоджуватися сьогоднішнім днем, і в старості буде щасливішим", - сказав Калашніков.
Хто навчився насолоджуватися сьогоднішнім днем, і в старості буде щасливішим
Спеціаліст додав, що чим більше молода людина боїться смерті, тим гірше вона ставитиметься до старої. Боязнь смерті залежить від виховання, соціальної обстановки, середовища, в якому людина живе, ставлення до життя.