Найкраще кордон захищений у Гоптівці на взірцевій частині проекту "Європейський вал". Славнозвісний паркан тут простягається на 20 кілометрів в обидва боки. Камери спостереження проглядають найменші шпарини кордону, навіть видно чим займаються росіяни на своїй території. Прикордонники зазначають, що тут майже усі 600 мільйонів, які виділили за останні роки.

Читайте також: Сумнозвісна "Стіна" – корупційна оборудка для самозаспокоєння, – експерт

Такий рівень безпеки тільки на двох ділянках Харківського кордону з восьми. На інших правоохоронці контролюють кордон давнім звичаєм – стоять на металевих вежах та оглядають слідову смугу. У Сумській області ділянка кордону взагалі пуста, роботи тут навіть не починались. Немає "стіни" і в Луганській області де йде війна. Лише частково зведені конструкції у Чернігівській.

Як облаштували український кордон
Як облаштували український кордон

Прикордонники не хочуть називати її стіною. Для них вона "Європейський вал" або ж інженерне облаштування кордону. І готувалась вона, як виявляється, не для стримування агресора.

Щоб ускладнити перетинання державного кордону громадянами, товарами. Цей паркан не затримає жодної військової техніки,
– зазначив помічник начальника східного управління ДПС Едуард Марков.

У боротьбі з нелегальними мігрантами і контрабандистами стіна стала чудовим інструментом. За словами начальника відділу прикордонної служби "Дергачі" Максима Ковальчука, порушення перетинання державного кордону зменшилося на 90%.

Читайте також: Суд арештував третього фігуранта справи про розкрадання зі "Стіни"

Щоб повністю облаштувати Харківську область потрібно не менше мільярда гривень. Однак урядом заплановано виділити половину потрібного – 500 мільйонів гривень. Наразі ж до прикордонників дійшла десята частина грошей, це майже 100 мільйонів гривень.

Нагадаємо, у НАБУ заявили, що кошти на будівництво проекту "Стіна" переказували фірмі, директором якої була прибиральниця. Місцеперебування цієї компанії не встановили. Правоохоронці не підтвердили проведення нею робіт.