"Якщо суддя Верховного суду ішов у відставку, він отримував приблизно 17-18 тисяч гривень. Адже суддям забороняється займатися підприємництвом і тому всі надіялися на таку пенсію, яка має бути, коли суддя іде у відставку. На жаль зараз, якщо б суддя ішов у відставку, він буде отримувати вдвічі менше", - скаржиться суддя ВСУ Василь Онопенко.
"На сьогодні призначення пенсій відбувається для всіх категорій, незалежно на скільки це фахова чи професійна людина не більше як 8 тисяч", - каже заступник міністра соціальної політики Василь Надрага.
Працівники Феміди обурені, їх і щомісячних доплат позбавили, і довічного утримання.
"Лишилася тільки одна назва - довічне утримання судді і це слід підкреслювати, що фактично цей закон ліквідував це і друге, що судді, які мали право на його утримання, вони фактично цього позбавленні", - каже суддя ВСУ Юрій Сенін.
"Ми вважаємо і не тільки ми вважаємо, що рівень оплати праці і рівень пенсійного забезпечення суддів є одним з елементів незалежності суддів і цей закон, власне ці підвалини порушені. При прийнятті нових законів не допускається звуження обсягу тих гарантій незалежності, які встановлені Конституцією України", - впевнений перший заступник голови ВСУ Ярослав Романюк.
Ситуація із судовими позовами щодо обмеження пенсій очікувана, - каже експерт Павло Розенко. Адже це пряме порушення Конституції. Раніше свої права в судах відстоювали чорнобильці та афганці. Втім безрезультатно.
"Може вийти справді парадоксальна ситуація, коли КС прийме рішення на користь цих елітних категорій громадян і вийде, що у нас пенсійна реформа здійснена виключно за рахунок малозабезпечених категорій населення", - каже експерт з соціальних питань Павло Розенко.
Пенсійна реформа недосконала, - каже Розенко, а ті, хто її розробляв загнали себе у глухий кут. Мовляв, скаргами суддів справа не обмежиться, повернути високі пенсії захочуть й інші VIP-пенсіонери.