Та зараз у Адміністрації Президента звітують, грошей працівники Феміди отримають менше, аніж було обіцяно.
“З 1 січня судді вже будуть отримувати більшу зарплату, не настільки більшу, як передбачалось. Разом з тим, ми хочемо сказати, що вперше в Україні судді сьогодні фінансуються за рахунок спеціального фонду державного бюджету, в який надходять кошти від судового збору”, - сказав керівник Головного управління з питань судоустрою АП Андрій Портнов.
Самі судді про свою зарплатню говорять неохоче. Голова Верховного суду Петро Пилипчук запевняє, підвищення, начебто, є, але через зміни у нарахуванні грошей його ніхто не відчує.
“Певне збільшення, звичайно, є. Відчути - ще звичайно ніхто не відчув, бо ще ніхто не отримував нову зарплату. Але справа в тому, що заробітна плата буде визначатися за зовсім іншими правилами, тобто вона буде точно такою, якою вона була в грудні”, - каже голова Верховного суду України Петро Пилипчук.
“Я ще не рахував, у зв’язку з тим, що в мене дуже багато роботи такої організаційної, то я ще не рахував своєї зарплати, але я знаю, що вона не повинна бути меншою, ніж вона була в минулому році. Мені і моїй родини її вистачає”, - сказав голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін.
Наразі служителі Феміди заробляють від 9 до 20 тисяч гривень - в залежності від стажу. Плюс різноманітні надбавки. У Верховній Раді переконані - цього достатньо, аби суддя не брав хабарів.
“Утримання збільшується приблизно на 30%, а якщо взяти в порівнянні підняття пенсій, то це підняття навіть не покриває рівень інфляції, який проголошується владою на наступний рік”, - сказав народний депутат, “БЮТ-Батьківщина” Сергій Соболєв.
В опозиції підрахували, наступного року значно краще стане жити суддям, прокурорам та міліціонерам. Фінансування їхніх потреб збільшено від 30 до 70 відсотків.